Zoznámte sa s pravidlami príkladnej starostlivosti o suchú pokožku. Budú sa vám hodiť nielen v zime!

Na ladovskú zimu môžeme zabudnúť. Ostatne ako vždy. Snehová pokrývka sa roztopí ešte skôr, než sa na zemi stačí usadiť a malebnými scenériami sa môžeme kochať maximálne na dovolenke v Alpách. Zimné mesiace naopak prečkávame s mizernou náladou, pretože o sebe dáva vedieť pokožka. Nadmerne sa vysušuje, svrbí av horšom prípade praská. Čo s tým?

Pokiaľ vám došla trpezlivosť a rada by ste namiesto prežívania opäť žila naplno, začnite sa o kožu príkladne starať. Zoznámime vás so základnými pravidlami a navrch pridáme tip na skvelú kozmetiku, ktoré vašej pokožke urobí dobre.

Prečo zimu vnímame ako obrovskú záťaž?

Suchá pokožka sa v zime týka aj ľudí, ktorí po zvyšok roka s dehydratáciou nemajú problém. Na vine je množstvo špecifických faktorov – najmä kolísavé teploty, suchý vzduch a nedostatok dôležitých živín.

Akú zvoliť kozmetiku?

Citlivú pokožku treba chrániť. Zďaleka najúčinnejšiu ochranu poskytujú hydratačné krémy s obsahom výživných látok. Odborníci z radov dermatológov odporúčajú skôr hutnejšiu konzistenciu, ktorá sa vstrebáva pomalšie a chráni kožu dlhšie ako redšie krémy.

Pri výbere kozmetiky svedomito porovnávajte zloženie a vyberajte si kvalitné produkty bez parfumácie a ďalších zložiek, ktoré by mohli pokožku dráždiť.

Ak chcete mať istotu, že vám kozmetika skutočne poskytne adekvátnu ochranu pred vysúšaním, stavte na renomé francúzskej značky Bioderma. Skvelou voľbou je krém na suchú pokožku Atoderm s obsahom výživných a reštrukturalizačných látok. Výrazne koži napomáha k udržaniu vody v horných vrstvách a biologicky posilňuje prirodzenú bariéru.

Krém Atodem si teraz môžete zakúpiť vo výhodnom dvojbalení a ušetriť 350 Kč oproti bežnej cene pri nákupe dvoch samostatných produktov. Atraktívne zľavové akcie sa týkajú aj ďalších balíčkov. Pozrieť si ich môžete tu.

Nepodceňujte pitný režim

V zime nepociťujeme smäd tak často ako v lete, a práve preto musíme dbať na dodržiavanie pitného režimu ešte dôslednejšie. Majte na pamäti, že nedostatočný príjem tekutín patrí k častým príčinám nadmerného vysušenia kože, a zariaďte sa podľa toho.

Nezabúdajte na ruky uši a pery

Dôkladnú starostlivosť a ochranu pred krutým počasím potrebujú aj ruky. Jemná koža má tendenciu praskať ešte o niečo viac ako ostatné oblasti, a preto by nemali ujsť vašej pozornosti. Krém aplikujte v rámci rannej a večernej hydratačnej kúry, ale aj bezprostredne pred tým, než vyrazíte von. Pred zimou a studeným vetrom chráňte aj uši, ktoré sú veľmi chúlostivé.

Neoddeliteľnou súčasťou vašej zimnej kozmetickej taštičky by mal byť balzam na pery. Ich pokožka je ešte tenšia a citlivejšia ako na rukách, a navyše nemajú mazové žľazy. Ešte sa čudujete, že sa tak rýchlo vysušia a popraskajú? Pritom ich stačí dôkladne premazávať.