Sukne sú univerzálne a nenahraditeľné. Naučte sa ich nosiť

Puzdrová, mini alebo midi – to všetko môžu byť sukne. Sú dôležitým kúskom šatníka žien. Môžete ich nosiť na formálne aj neformálne udalosti, do práce aj na párty, na dôležitú oslavu a množstvo ďalších príležitostí. V závislosti od strihu sa totiž hodí na každú príležitosť. Ľahké a vzdušné sukne oceníte v horúcom parne, puzdrovej zase do práce alebo na dôležitú oslavu. Štýl sukne volíme v závislosti od typu akcie, na ktorú ideme, ale aj v závislosti od našej postavy.

Postava jablko

Štíhle nohy, ale väčšia časť horného tela (veľké brucho aj prsia) je typická práve pre postavu v tvare jablka. Ideálne sú pre nich široké sukne s vysokým pásom, dole rozšírené. Zdôraznia pás a zamaskujú brucho. Pritom odhalia nohy.

Postava hruška

Najširšou časťou vášho tela sú vaše boky. V takom prípade voľte sukne v tvare A. Budete vďaka nim vyzerať štíhle, a navyše bude zvýraznený váš pás. Môžete zvoliť krátke aj dlhé sukne. Tuhé látky sa príliš nehodia, voľte jemné a ľahké materiály.

Postava presýpacie hodiny

Boky a veľké prsia s jasne tvarovaným pásom si zaslúžia moderné puzdrové sukne, ktoré zdôraznia krivky. Pre ešte väčší dôraz na pás voľte sukne s opaskom. Hoci by sa mohlo zdať, že puzdrové sukne sa hodia skôr do spoločnosti, vyrábajú sa aj veľmi pohodlné, takže sú vhodné aj na doma.

Postava rúrka

Silne rezané ramená, malé prsia, úzke boky a dlhé nohy. To je charakteristika postavy v tvare rúrky. Pás je takmer neviditeľný, preto sa ho snažíme zdôrazniť sukňami v tvare A po kolená, s vysokým pásom a opaskom. Hodí sa aj krátke sukne, ktoré odhalia štíhle nohy.

Postava stĺp

Žiadne boky, žiadne prsia ani pás – ideálny typ na nosenie minisukní. Tie zdôraznia vaše boky a zvýraznia krásne nohy. Čím viac vzorov a farieb, tým lepšie. Volániky či skladané sukne sú tiež veľmi vhodné.

Krátke nohy a masívne lýtka

Noste sukne ku kolenám s vysokým pásom. Opticky predlžujú postavu. Ideálne je nosiť jednofarebné oblečenie alebo podobné tóny. Nohy je možné predĺžiť vysokými podpätkami.