Potraviny pre ploché bruško, alebo keď jedlo pomáha

Chcete schudnúť a domnievate sa, že musíte kopnúť do vrtule v posilňovni? Nutriční špecialisti aj odborníci na chudnutie sa zhodujú v jednom, a síce štíhla figúra je predovšetkým o strave. Správna strava rovná sa osemdesiat percent úspechu, tak na to pamätajte. Do svojho jedálnička v ideálnom prípade zakomponujte také potraviny, ktoré k plochému brušku vedú. O čo konkrétne ide?

Kefír proti nafúknutému brušku

Pokiaľ nie je vaša strava práve najlepšia, môže sa svetu ukázať nafúknuté bruško. A pretože vám rapídnym spôsobom znižuje sebavedomie, ponúka sa otázka, ako ho zase rýchlo zahnať. Odpoveďou je kefír, ktorý je prvou potravinou na našom zozname.

Hovoríme o dobrote, ktorú si ľudia doprajú predovšetkým na raňajky. Nachádza sa v ňom hromada probiotík čiže čreva po jeho konzumácii úplne jasajú. Pokiaľ ho zaradíte do svojho jedálnička, vyvarujete sa celej kope problémov spojených s črevami.

Ananás pre udržanie štíhlej línie

Onedlho nastane doba, kedy každý budeme mať na svojom stole ananás. Aj keď hovoríme o veľmi sladkej potravine, v skutočnosti neobsahuje príliš veľa kalórií a je tak skvelým doplnením zdravého, fitness jedálnička. Navyše dokonale uspokojí naše chuťové poháriky, ktoré majú sem tam poriadnu chuť na sladké.

Pokiaľ toto exotické ovocie zakomponujete do svojho jedálnička, môžete si byť istí tým, že sa vám podarí udržať si skvelú štíhlu líniu. Obsahuje totiž látky napomáhajúce rozkladať bielkoviny, čím sa znižuje riziko nafúknutia bruška.

Zázvor nielen do čaju

Rovnako tak prichádza obdobie, kedy zázvor budeme mať po ruke aj prakticky kedykoľvek. Vie si totiž poradiť s nejedným prechladnutím či podobným zdravotným problémom. Okrem toho ale pomáha udržať si štíhle bruško. V jeho popise práce je uvoľňovať črevné svaly a znižovať tým kŕče. Predchádza hnačke a ponúka rýchlu úľavu od problémov, ktoré môže spôsobiť ťažké jedlo.