Žena bez kabelky ako ryba bez vody

Žena, ktorú zdobí kabelka, pôsobí naozaj zmyselne a žensky. Kabelkový svet mnoho žien priamo fascinuje a bez plnej skrine kabeliek si svoj život už ani nevie predstaviť. Ak stále dychtíte po tej novej, inej či ďalšie, úplne vašu vášeň chápeme. Dôležité je vedieť, čo sa bude v kabelke nosiť, kam sa bude nosiť, a na aký účel bude vlastne slúžiť. 

Na bežné nosenie 

Nie je to len tak. Niekomu stačí mobil a kľúče, niekto si nosí sebou zdravú desiatu v škatuľkách na celý deň. Ak chodíte denne do práce, na obchodnú schôdzku, idete na nákupy, alebo jednoducho kamkoľvek z domu, stopercentne hneď ako prvá siahnete najskôr po kabelke. Dámska kabelka totiž uschová všetko potrebné a veľa často aj nepotrebné. Nosíme tam make-up, vreckovky, kľúče, peňaženku, mobil a mnoho ďalších vecí, ktoré zrovna veľmi nutne potrebuje. 

Aspoň jednu kabelku má doma úplne každá žena. Ale ako sa medzi sebou my ženy dobre poznáme, máme ich oveľa viac. S listovou kabelkou predsa nepôjdeme do práce a s veľkou kabelou nepôjdeme do divadla alebo na ples. Jedna kabelka jednoducho nestačí. Pri výbere kabelky si teda musíme uvedomiť, akú veľkú kabelku vlastne potrebujeme a čo všetko sa nám do nej má vliezť. Tiež si musíme uvedomiť, ako ju najradšej nosíme. Máte radšej kabelku na ramene alebo v ruke, a akú má mať farbu, už viete? 

Kabelky do ruky 

Kabelky do ruky sú v poslednej dobe obľúbené u množstva žien. Tento typ kabeliek je veľmi už moderný dlhšiu dobu. Mnoho žien na ulici vidíte s kabelkou do ruky. Veľa takýchto kabeliek do ruky má tiež navyše prídavný pásik, preto ju môžete úplne pohodlne nosiť aj na ramene. Väčšina dámskych kabeliek do ruky je vyrobená tak, aby veľmi dobre držala svoj tvar. Boky takéto kabelky sú dobre vystužené a jej tvar je veľmi stály. Čierna kabelka je proste nestarnúca klasika, aj keď farebnosti sa medze absolútne nekladú. Čierna, biela, šedá a prírodné sa dá skombinovať k čomukoľvek. 

Kabelky crossbody a na rameno 

Crossbody kabelky nosené cez telo sú v presnom preklade kabelky, ktoré krížia telo. Kabelky sa teda nosia väčšinou cez telo alebo na ramene. Sú obľúbené predovšetkým u dievčat a mladších žien so športovým štýlom. Kabelky na rameno pozná snáď každý. Kabelka má buď jedno ucho, alebo aj dve uši na pohodlné nosenie na ramene. Dizajnu a farbe sa opäť medze nekladú. Stačí si vybrať tú vašu vysnívanú a budúce obľúbenou.