Ako nosiť šatku či šál 100 x inak

Ak chcete byť elegantné a doplniť svoj outfit o úplne netradičný kúsok, nemusí vás to ani finančne zruinovať. Perfektná šatka či šál vie urobiť s vaším šatníkom hotové divy. Zvlášť tie ženy, čo majú predpísaný dresscode alebo si už zvykli na nesmrteľnú klasiku, teda čierne nohavice či sukne a biela košeľa na sto spôsobov, majú s šatky vyhrané. Ono totiž chvíľku trvá, než sa donútite všetky tie preplnené skrine vyhádzať a priznať si, že naozaj máte obľúbené asi tri typy oblečenia a tie nosíte stále dokola. Prečo aj nie? Noste to, čo vám sedí. Ona tá klasická čiernobiela kombinácia s rôznymi šatky z vás urobí novú módnu ikonu. 

Práve pestré druhy šatiek, ich vzory, farby i tvary sa dajú úplne fantasticky využiť a nebudete musieť stále niečo vymýšľať. Je možné ich uviazať snáď na tisíc možných spôsobov a je to oveľa jednoduchšie, než by ste asi možno čakali. Šatky sú totiž úplne nadčasovým módnym doplnkom, ktorý nestarne. Okrem tohto faktu sú moderné naozaj v každom ročnom období, a navyše sú veľmi praktické. Už nikdy nepôjdete v jesennej vlezlé plieskanici s holým krkom. Budete si lebediť zachumlaný do krásneho šatke alebo šály, a to je príjemné pomyslenie. 

Klasické šatky vhodné pre experimentovanie 

Možno sa vám to nezdá, ale práve s klasickými šatky a jemnými šálke sa dá urobiť veľa parády. K tomu vám postačí si zaobstarať naozaj len pár kúskov rôznych tvarov. Kúpte si ich v mnohých rozmeroch, tvaroch, vzoroch a farbách. Vyberajte ten, ktorý vám padne. Neznášate kytky a milujete geometrické vzory? Takto je jednoducho vyberajte. Najmä Cashmere šály a šatky naozaj vyzerajú luxusne. Znosíte je na jeseň, v zime aj na jar. A čo v lete? Skúste ľahké šatky a šálky z hodvábu. 

Tunelové šály ako praktická varianta 

Novo už pár rokov letí takzvané duté tunelové šály, ktoré sú veľmi módne a naozaj vysoko praktické. Oceníte ich najmä v chladných dňoch, a keď sa ponáhľate. Nechce sa vám šatku viazať ani podľa stiahnutého videá? Použite tunel. To je novodobá klasika, ktorá nikdy nesklame. Šál je spojený do kruhu a nemá koniec. Stačí ho omotať jednoducho okolo krku, pevnejšie, alebo len voľne a nechať splývať. Ak ešte stále neviete, ako nosiť šál alebo šatky, tak ako naštudujete rôzne viazacie videa, s tunelovou šálom budete vždy šik.