Krásne žene pristane krásny šperk

Krásny šperk poteší každú ženu a dievča. Naviac tiež doplní oblečenie, ktoré má žena či dievča na sebe. Úplne každá žena chce byť totiž výnimočná a jedinečná. Rovnako tak my ženy jednoducho máme rady čačky a túžime aj po jedinečnom šperku, ktorý podčiarkne našu krásu. Ženy nosia šperky veľmi rady, zdôrazňujú tak svoju osobnosť, názor, prístup k životu, ale aj módne aj životný štýl. Pri výbere šperku je teda potrebné dbať na všetky tieto kritériá. 

Neviete si rady? Skúste zavedené pravidlá. 

Ak si ale naozaj vôbec neviete rady, existujú už zavedené určité pravidlá, podľa ktorých sa dá riadiť a šperky ženám ľahko vyberať. Všeobecne sa dá konštatovať, že k drobnejším ženám sa hodí aj drobné šperky. Silnejší ženy môžu mať aj šperky väčšie, robustnejšie a masívnejšie. Vyberať možno z veľmi širokej ponuky všetkých tých náhrdelníkov, náramkov, náušníc brošní a príveskov. Všetky šperky, drobnejšie či väčšie, sú často doplnené rôznymi drahými kameňmi. A rôzne typy ženy sa hodí k rôznym typom drahých kameňov. 

Typy žien podľa ročných období a druhy kameňov 

Zimné typy žien môžu mať smaragdy, rubíny, Onyx a priehľadné typy kameňov. K letným typom žien sa hodia studené a jemné farby v podobe rubínov a granátov, modrej akvamaríny a modré čizelené odtiene achátov. Naopak by sa tieto ženy mali vyhýbať kameňom v ešte výraznejších odtieňoch. Vhodnejšie sú perly s jemnou ružovkastú farbou. Jarným typom žien pristane zafíry, topaz, tyrkys, ametysty, ruženín alebo krištáľmi. Jesenné typy žien skvele doplní jaspis, jantáru alebo zlatožltej topaz či Vltavíny. 

Veľkú úlohu pre výber šperkov tiež hrá ženino sebavedomie. Sebavedomá žena sa nebojí výrazných šperkov a výrazných farieb i tvarov. Potom sa nie je prečo báť náhrdelníku s ametysty alebo s leopardím korálkami jaspisu. Naopak ženy s oveľa menším sebavedomím skôr ocenia decentné šperky, akým je potrebné jemný náhrdelník sa slzičkou z akvamarínu alebo s červenými granáty či korálky z jaspisu. Niekedy ale dávajú aj sebavedomé ženy prednosť jemným šperkom, ktoré sú veľmi drahé. Často ani nespoznáte, koľko že briliantov skrýva onen náhrdelník na krku onej dámy. Ženy a kamene vie skrývať tajomstvo. Ženy a šperky k sebe jednoducho neodmysliteľne patrí.