Neobmedzujte sa vo svojom živote

Dámy, neobmedzujte sa. Majte na pamäti, že život máte len jeden a je príliš krátky na to, aby ste sa držali späť. 

Máte sny? Plňte si ich. 

Máte ciele? Choďte za nimi. 

Chcete si užívať? Do toho! 

Chcete rodinu? Založte si ju. 

Naozaj nie je čas nazvyš a to najmä v dnešnej hrozné, skazené a uponáhľanej dobe. Aspoň občas si doprajte kozmetiku, manikúru, pedikúru, masáž či wellness. Keď budete spokojná vy, bude spokojný váš náprotivok a taktiež vaša rodina a okolie. 

Čo vlastne znamená slovo „neobmedzovať sa“? 

Znie to tak banálne a jednoducho, ale nie je to zďaleka tak jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Ako je to možné? Veď nie je na to, urobiť si deň sama pre seba. Môžem mať voľný deň, kedykoľvek sa mi zachce. A to práve nie je pravda. 

Dámy len si spomeňte. Ak ste mladé, chodíte do školy, na brigády, pracujete, zarábate, učíte sa, potom príde skúškové, testy, titul, bakalárska či dimplomová práce, priateľ, láska, spoločný čas atď. 

Keď ste starší, začínate žiť po svojom. Vlastný byt, prípadne prvé spoločné súžitie, domáci maznáčik, budíček, do práce, doma upratať, navariť, starať sa o chod domácnosti, o partnera a to stále do kola. 

Keď už máte rodinu, je to ešte náročnejšie. Ráno budíček, výprava detí do školy či škôlky, desiaty, upratovanie domácnosti, pranie, žehlenie, varenie obeda, večere, nákup, pomoc s úlohami vašich detí, dohľad nad hygienou vašich detí, pár slov s manželom či partnerom a vystavenie a unavená padáte na posteľ s myšlienkou, že zajtra to bude to isté. 

Áno, mať rodinou je nádherné, človek nevníma tie starosti, ale naopak radosti, ktoré mu poskytuje, čo je absolútne v poriadku. To je dôvod, prečo to všetko robíte, ale nemali by ste sa dámy u tohto rodinného života obmedzovať. 

Čo teda robiť? 

Vyčleňte si v kalendári jeden deň za 2-3 týždne, ktorý bude len váš. Napríklad si přispíte, žiadny budík, necháte si urobiť napríklad raňajky do postele, žiadny upratovanie, vyrazíte s kamarátkou na bazén alebo na wellnes, doprajete si nejakú príjemnú procedúru, alebo sa objednáte do solária či na masáž. 

Skrátka čokoľvek vy máte rada. Tak aby ste sa zrelaxovala, odpočinula si a mohla plná síl začať na novo. 

Ďalšie radou je, vyraziť si napríklad na víkend s partnerom na nejakú chatu, alebo výlet. Deti zveriť babičkám, tetičkám a užiť si v súkromí romantický víkend s vaším milovaným náprotivkom. Neuveríte, ako veľmi vás toto môže stmeliť a zomknúť. 

Aneb, užívajte si život naplno tak, aby ste bola šťastná a spokojná.