Žehličky netreba. Ako vyžehliť oblečenie aj bez nej?

Žehlenie nemá v láske žiadna žena. Je to zdĺhavá, bohužiaľ nutná aktivita, ktorú kdejaká žena odkladá a necháva na neskôr. Mnohé ženy nemajú rady žehlenie z toho dôvodu, že sa pri nedávnom žehlení obaril o žehličku, čo rozhodne nie je príjemné. Ak sa to stalo aj vám, máme pre vás dobrú správu. Oblečenie je možné totiž vyhladiť aj inak, než za pomocou žehličky. Nehrozí žiadne oparenia a rozhodne vás to bude baviť! Ako teda na to? 

Dnešnej dobe je dobou kreatívny. Neustále sa vymýšľa niečo, čo nám uľahčí prácu a uľahčí deň. Samozrejme existuje aj veľa šikovných skríň či technológií, ktoré nám dokonale vyžehlí oblečenie bez našej pomoci. Lenže takéto prístroje a vymoženosti sú veľmi drahé, preto radšej vyskúšajte naše tipy a rady, s ktorých pomocou bude oblečenie hladké, rovné a perfektne vyzerajúce. 

Fén ako náš hlavný pomocník 

Fénom zvyčajne vysušujeme oblečenie, ktoré je ešte krapet mokré a ktoré si zároveň potrebujeme nutne obliecť. Lenže fén nám môže slúžiť aj inak. Je to náš hlavný pomocník pri žehlení bielizne. Nespálime sa o neho, napriek tomu nám dokonale vyžehlí aj akokoľvek pokrčenú košeľu alebo top. 

Ak sa rozhodnete vyžehliť bielizeň pomocou fénu, stačí, keď si napríklad košeľu zavesíte na ramienko, navlhčíte pokrčené miesta a potom je len fénom vysušíte. Látka sa krásne napne a po pokrčených miestach nebude ani pamiatky. 

Žehlička na vlasy príde taky vhod 

Ak žehliť nemôžete z dôvodu nefunkčnej žehličky, nahradí ju dokonale žehlička na vlasy. Tú má doma nejedna žena. Stačí, keď oblečenie zovrite do žehličky a budete jazdiť po miestach, ktoré sú pokrčené a ktorá potrebujú vyžehliť. Je to krapet zdĺhavejšie ako žehlenie za pomoci fénu, ale tiež to ide! 

Pred žehlením s pomocou žehličky na vlasy vždy skontrolujte, či sú žehliace plôšky čisté. Pokiaľ na nich zostali zvyšky prípravkov na vlasy alebo lak či tužidlo, odstráňte ich, inak si nepekne zamažete oblečenie.