Pánske košele sú evergreenom

Košele okupuje pánske šatníky od nepamäti. Mužom jednoznačne pristane a len tak z módy nevyjde, napriek tomu sa od počiatkov jej nosenia všeličo zmenilo. Je totiž veľmi pravdepodobné, že sa vás pri výbere košele dnes bude predavačka pýtať na najrôznejšie parametre, čo vás môže vyviezť z miery. Budete chcieť košeľu športový, elegantný, v klasickom strihu alebo radšej slim? Z akého materiálu košeľu uprednostňujete a ako ju hodláte nosiť? 

Košeľu vyberajte podľa strihu, goliera, hlavne ale podľa udalosti, na ktorú si ju oblečiete 

Aby ste si svoju udalosť v košeli užili, musíte sa v nej cítiť maximálne pohodlne. K tomu si dopomôže nielen vhodným výberom materiálu (najlepšia je bavlna a ľan), ale aj výberom vhodného strihu košele a jej goliera. Dnes sú veľmi obľúbené takzvané SLIM FIT košele, ktorých úlohou je pekne kopírovať mužskú postavu, ale zároveň ho neobmedzovať v pohybe. SLIM FIT košele sú vhodné pre mužov, ktorí na svojej postave poctivo makajú aj pre veľmi štíhle typy, ktorí vďaka slim fit strihu nebudú vyzerať ako ramienko na voľnú a plandajúcimi košeľu. Dôležitý je i typ goliera – hoci voľný golier je vhodný pre voľnočasové aktivity, u formálnejších udalostí by ste sa predsa len mali spoľahnúť na užšie a gombíkom stiahnutý golier, vďaka ktorému budete vyzerať serióznejšie. 

Károvaným košeliam odzvonilo? 

Asi každý muž má vo svojej šatníková skriňou károvanou košeľu. Jej pestrosť a pohodlnosť je nadovšetko a rozhodne sa ju nebojte nosiť ani v dnešnej dobe. Avšak skôr než na formálne udalosti ju využijete pri výlete do prírody. Na formálnejšie podujatia sa hodia skôr elegantné typ košele, u ktorého sa však taktiež nemusíte držať pri zemi. Dnešná ponuka je naozaj široká – farbami a vzormi sa nešetrí, a preto nemusíte zostať len pri nudné biele, ale môžete vyskúšať pestrú ružovú košeľu alebo niektoré retro vzory. Je škoda nosiť len tričká a svetre, keď je móda košieľ tak rozmanitá.