Zaujmite s retro štýlom!

O móde je všeobecne známe, že sa necháva často inšpirovať minulosťou a častokrát dotiahne presne také kúsky oblečenia, ktoré možno máte niekde hlboko vo vašom šatníku. Všetko sa totiž vracia, a to bez výnimky. Džínsové bundy opäť ovládli svet, a to nielen cez letnú sezónu, ale aj cez zimu, kedy sa konečne dostalo do popredia aj spracovanie s obľúbeným kožúškom vnútri. Nasledovala potom dlhá etapa zaväzovacích tričiek, ktoré iste pamätajú štyridsaťročnej mamičky, keď presne v nich chodili tancovať na nestarnúci hity Michala Davida.

Zvonové nohavice sa tiež vrátili, ale rovnako ako v minulosti sa ukázalo, že je to len krok vedľa a že presne tieto nohavice sa naozaj neuchytí. Robia len škaredé nohy a o to iste žiadna žena práve dvakrát nestojí. Čo sa však vrátilo s veľkou pompou je retro štýl. Jedná sa konkrétne o obrovské okuliare v štýle muchy tse-tse, ktoré majú konce zašpicatené. Batohy sa vrátili s úplným jasotom a uznaním a dodnes rýchlo mizne z pultov obchodov presne v okamihu, keď je ešte len zamestnankyňa obchodu vyberajú z krabíc. Čo sa však ešte znovu vrátilo s retro štýlom?

Bodky, bodky, bodky!

Obľúbený vzor bodiek na nás naraz dýcha z akéhokoľvek kúsku oblečenia. Ľudia sledujú s úplným udiveným, kam sa bodkami vkradli. Sú teraz na košeliach, na sukniach, ale aj na nohaviciach. Okrem iného tiež nohavice sa nám vrátili z minulosti, a to v štýle spoločenských voľnejších nohavíc. Väčšinou majú zaväzovanie na mašľu. Tiež sa nám s veľkou obľubou vrátili tiež mokasíny. Jedná sa o verzii poltopánok, ktorú nosili naše mamičky na zvláštne slávnostnejšie udalosti. Ide o úplný unikát medzi obuvou a ich spracovanie nemá teraz obdobu! Nájdete ich v metalovo striebornej farbe, vo farbe bronzu, ale aj všedné nazúvacie typy. Práve tie sú tiež najviac kupované! Kto by to bol povedal do nazuvák, že sa stanú moderné nielen na domácej nosenie na záhradu, ale tiež aj do obchodných domov či na párty.