Trpeli ste ochorením žalúdka? Nezabudnite na diétu!

Žalúdočné problémy bývajú veľmi časté a veľmi nepríjemné. Mnoho ľudí robí tú chybu, že je úplne prehliada, a tak sa nie je čomu diviť, keď sa niekedy z práce musia odchádzať priamo na pohotovosť, pretože pichanie a kŕče v žalúdku sú úplne na nevydržanie. Bohužiaľ však mnohokrát v takomto prípade doktor odhalí závažné ochorenie žalúdka a rovno si vás nechajú na nemocničnej izbe. Liečba následne trvá pekne dlhú dobu a pretrváva aj počas pobytu doma.

Musíte sa teda zamerať na správnu stravu, pretože po každom takomto žalúdočným ochorenie nasleduje nepríjemná diéta, by sa nám všetky žalúdočné orgány v tele riadne zregenerovali a nadobudli opäť svoje funkcie, ktorú majú bezchybne vykonávať. Pokiaľ si na takúto diétu nebudete dbať, isté ochorenie môže prísť v blízkej dobe znovu a v ešte horšom prevedení. Je to skrátka taký kolobeh, z ktorého môžete vyjsť len vtedy, ak raz plne dodržíte požadované pravidlá.

Čo teda jesť a čo nejesť?

Hlavným pravidlom je to, aby ste sa vyhli tučným, vyprážaným, slaných a tiež hlavne koreneným jedlám. Medzi veľké tabu patrí napríklad konzumácia alkoholu a tiež perlivých nápojov, pretože tie riadne leptajú náš žalúdok a po chorobe je toto leptanie úplne zakázané. Nejedzte však ani celozrnné pečivo a zamerajte sa predovšetkým na to biele – to je určite prekážka pre tých, ktorí sa snažia žiť zdravý životným štýlom. Zeleninu voľte hlavne varenú, pretože čerstvá je pre žalúdok horšie stráviteľná.

Vhodné sú však predovšetkým desiate alebo polievkové vývary, ktoré do tela dostanú aspoň niečo aj vtedy, kedy chce žalúdok všetko vracať naspäť. Zamerajte sa predovšetkým na pitie bylinkových čajov, pretože aj tie sú odporúčané, rovnako ako napríklad sucháre, piškóty, varené zemiaky, ryža alebo napríklad banány. Ak však máte chuť napríklad na strukoviny, bohužiaľ si aj na ňu budete musieť nechať zájsť chuť.