Zaraďte zelenú kávu do vášho životného štýlu

Mýtus alebo klam? Škodí alebo pomáha? Chudne či sa po nej skôr priberá? To sú večné špekulácie, ktoré kolujú okolo tzv. „Zelenej kávy“. Má sa za to, že pomáha pri chudnutí, ale veľa ľudí sa ju bojí zaradiť do svojho jedálnička. Niet sa čomu diviť, túžia po stopercentným životnom štýle, prečo si ho teda ničiť niečím, o čom toho veľa nevieme. 

Fenomén zvaný „zelená káva“ sa stal počas uplynulého roka veľmi obľúbený, avšak recenzie tých žien, ktoré ju skúsili, nie sú skoro nikde k mání. Ak áno, ide o rovnaký pomer kladiem aj záporov. Pravdepodobne záleží na jedincoch – sme predsa všetci iní. Niekomu môže káva škodiť, inému zázračne pomáhať. Ale v otázke chudnutí pomáha káva všetkým rovnako. 

Nech už je pravda kdekoľvek, je potrebné povedať, že tento druh kávy je o niečo zdravšie ako klasická čierna káva. Keďže zrnká neprešla pražením, ponechala si telu prospešné zložky. Tip pre ženy: či sa pokúšate schudnúť nejaké to kilo, risknem zelený nápoj. Aj keď nejakému organizmu môže byť škodlivá (je však minimálne prípadov, väčšinou sú ženy nespokojné s účinnosťou), risk za to stojí. Zelená káva v sebe totiž obsahuje stimulačné látky, ktoré ovplyvňujú mieru premeny cukrov v zažívaciu tuk. Navyše znižujú aj chuť do jedla, teda sa nemáte tendenciu prejedať. 

Dalo by sa teraz povedať, že sme malým percentom odpovedali na otázku, či sa po tomto druhu kávy naozaj chudne. Vďaka zložkám, ktoré obsahuje, by mala byť skvelým pomocníkom rovnako ako zelený čaj či chia semienka. Ale samotný nápoj kilá sám naozaj nezníži. Či už skúšate, jete alebo budete chutiť čokoľvek, čo vám odoženie alebo zmenší chuť do jedla, pamätajte, že vždy idú tieto produkty ruka v ruke s pravidelnou a vyváženou stravou, dodržiavaním pitného režimu a s pohybom. Iba potom sa môžete tešiť z nízkej telesnej hmotnosti a (s dobrým cvičením) aj z pevnej postavy.