Rozprávková dovolenka – pokojne Kréta

Ľudia neustále hľadajú dovolenkové destinácie a už nevedia, kam by vycestovali. 

Najčastejšie otázky pred plánovaním dovolenky sú 

  • Koľkoto bude stáť? 
  • Akoďaleko to je? 
  • Nebude tamprílišnéteplo? 
  • Je tameštevôbec bezpečne? 

Keď mu zvolíte grécku krajinu a to konkrétne ostrov Kréta, nebudete ľutovať. 

Tento malebný ostrov nie je extra veľký, na druhú stranu dosť veľký na to, aby si každý prišiel na svoje. 

financie 

Dámy – nezúfajte. Ak viete, ako šikovne cestovať lietadlom a cez koho. Môže vás taký pobyt stáť naozaj malé, zanedbateľné čiastky. 

diaľka 

Nie je to hneď za rohom, na druhú stranu naozaj nemusíte tráviť pol dňa v lietadle. Z Brna či Prahy ste tam za pár hodín. 

teplota 

Horúco. Horúco. Horúco. To je v lete skoro všade, avšak môžete sa schladiť v príjemnej vode. Jej teplota sa pohybuje presne akurát. Pravda – cez deň sú tam ľahko väčšie horúčavy, ale napríklad v AgiaPelagia veľmi príjemne pofukuje mierny vetrík. 

bezpečnosť 

Otázka číslo 1 a to najmä v poslednej dobe. Valí sa to na nás zo všetkých strán – internet, sociálne siete, spravodajstvo, noviny, médiá. Môžete byť naozaj pokojné. Grécko všeobecne patrí stále medzi najviac bezpečnej krajiny a to aj v súčasnosti. 

Čo tam ale budeme robiť? 

Môžete sa len tak vyvaliť na piesočných plážach, alebo podniknúť nezabudnuteľné dobrodružné aktivity či kus malebnej kultúry 

Priamo v AgiaPelagia je možné si zapožičať vodný skúter a užiť si veľa zábavy (lacnejšie je mimo sezónu). Na deti tam čakajú vodné atrakcie ako banán či kruhy, ktoré po mori ťahá motorový čln. Pobaví sa každý bez ohľadu na vek. 

V meste Heraklion, si potom môžete vychutnať úchvatný minojskej palác Knossos a tiež múzeum, ktoré má na neho nadväznosť. Kréta ponúka veľa kultúry, pamiatok i Cretaquarium. 

Cez víkend si potom môžete na pláži užiť muziku s miestnymi DJs.