S strapcami nielen na country

Móda sa hrnie dopredu neuveriteľnou rýchlosťou. Veľakrát ani nestačíme mrknúť okom a už sme nútení vymeniť dve tretiny nášho šatníka. Pre ženy to býva častokrát veľká peňažná ujma. V posledných rokoch by sa ale dalo o móde povedať, že sa skôr trendy vracia. Mamičky nemusí kupovať nové kúsky oblečenia, pretože len stačí vytiahnuť ich šatník, ktorý si schovávajú z čias svojej mladosti. Vždy v kútiku duše dúfali, že sa takéto trendy raz vráti. A ani v tomto sa nemýlili. 

Medzi druhy oblečenia, ktorý zaznamenali najväčší „boom“, patrí celkom určite džínsové bundy. Tie boli „in“ v čase, keď štyridsiatnici chodili na diskotéky a tancovali na nestarnúci hity Michala Davida. Opäť sa vrátili do kurzu a znova s veľkou pompou. Medzi ďalšie favoritov zo sedemdesiatych rokov patrí rozhodne nevšedný zvonové nohavice. Tento druh džínsov sa však buď musí zapáčiť, alebo sa k nemu kladie značný odpor. Ako ďalšie možné vymenovať napríklad strapce, a to ako doplnok každého kúsku oblečenia. Možno sa môže zdať, že sme sa ocitli v čase, keď sa country stalo hitom, ale nie je tomu tak. Síce v posledných rokoch strapce dopĺňajú ako bundy, tak nohavice, tento trend je len pre odvážlivý. 

Ale všetko má svoju medzeru. Výnimku v country štýle tvoria kabelky. Spoločne so strapcami tvoria neskutočnú ojedinelosť a skvele doplní akýkoľvek bežný outfit. Veľakrát sú strapce na tomto doplnku až zarážajúca a je ich tam naozaj veľa, avšak ak si zakúpite takú, ktorá má strapcov tak akurát, rozhodne ju priberie do svojho šatníka. Táto kabelka je totiž jediný kúsok, ktorý nepôsobí country štýlom. O topánkach sa toto povedať však nedá. 

Kabelka so strapcami sa najlepšie hodí k obyčajným džínsom s roztrhanými kolenami a k jednoduchému topu. Ako vhodná obuv sa javí tenisky alebo tiež populárne šnurovacie topánky. Na ruky vyberte iba hodinky, ktoré majú kožený náramok. Zabudnite na kovovú klasiku.