Výživové lži, ktoré nevedú ku schudnutiu ani k pribratí

V súčasnej dobe je internet plný najrôznejších rád, ktoré radí, ako schudnúť alebo naopak ako pribrať svalovú hmotu. Hlavne ženy sa radami riadi, chcú totiž dosiahnuť svoje vysnívané postavy. Lenže mnohé odporúčania na internete nie sú pravdivé. Na internete často kolujú aj také výživové lži, ktoré nie sú na prospech, na druhú stranu nie sú ani na škodu. Skrátka sa po nich nepriberá, ale tiež ani nechudne. Aké výživové lži to sú?

Ak chcete schudnúť, mali by ste sa zamerať na úpravu svojho jedálnička a zároveň by ste mali začať s pravidelným pohybom. Ak totiž nezačnete s pravidelným pohybom, neschudnete, bohužiaľ. Váš výdaj by mal byť vyšší ako príjem, to je jediné pravidlo, ktoré vás dostane najbližšie k vysnívanej postave. Neklaďte dôraz výživovým klamstvám, ktoré kolujú na internete.

Sacharidy sú tabu

Jednou z výživových klamstiev je to, že sacharidy sú úplné tabu. Lenže tak to samozrejme nie je. Sacharidy nie sú tabu, aj sacharidy telo potrebuje, ale samozrejme potrebuje také sacharidy, ktoré nie sú prázdne. Podľa odborníkov môžete mať sacharidy v strave ako na raňajky, tak na obed, tak na večeru. Vždy záleží na danom človeku, ako mu to vyhovuje, ako telo na sacharidy reaguje. Je však potrebné, aby sme do tela dodávali aj ďalšie potrebné živiny. Musíte do tela pridať tiež bielkoviny a vlákninu.

Najväčšia porcia je počas obeda

Opäť ďalší výživový mýtus, ktorý koluje na internete. Naozaj nemusíte zjesť tú najväčšiu porciu počas obeda. Nemusíte si nakladať veľkú porciu, keď navyše nemáte hlad. Mnohí odborníci na zdravú stravu sa zhodujú na tom, že človek by si mal dávať viacero menších porcií počas dňa. Obed skutočne nemusí byť tou najväčšou porcií.

Musíte počas dňa vypiť tri litre

Buď tri litre, alebo neschudnete. Tak sa to často doslova píše v mnohých internetových článkoch. Áno, síce je pravdou, že človek potrebuje počas dňa veľa piť, neznamená to však, že musí zásadne vypiť tri litre za deň. Ak vypijete dva litre, je to tiež v poriadku.