Svetre v pánskom štýle. To dominuje tohtoročnej jeseni

Čo sa to nosí na jeseň? Rozhodne šaty, sukne a okrem toho tiež svetre. Na svetre rad ľudí nedá dopustiť, veď je to niečo, čo nás počas chladnejších jesenných dní plne zahreje a dodá nám pocit tepla. Našťastie aktuálnej jesennej kolekcie prináša svetrov skutočne habadej, preto nad nimi nevyhŕňajte nos a kúpte si tie, ktorým tohtoročnú jeseň doslova patrí. Najmä sa zamerajte na svetre v pánskom štýle, pretože to je to, čo kraľuje tohtoročnej jeseni.

Jeseň sa často označuje za obdobie či čas svetrov. Počas nasledujúcich mesiacov svetre pravdepodobne nezložíte, nebude na to skrátka dôvod. Ak svoj šatník však potrebujete doplniť práve o svetre, neváhajte a kúpte si jeden z týchto štýlových kúskov.

Pánsky štýl, to dnes frčí

Ako sme spomenuli, aktuálne frčia svetre v pánskom štýle. V poslednej dobe o pleteniny zavádzame na každom rohu, zamerajte sa však na také svetre, ktoré majú ramená v pánskom štýle. Tieto svetre na svojich prednáškach využíva hlavne návrhárka Isabel Marant, ktorá najčastejšie kombinuje osemdesiatkové siluety.

Nebojte sa svetre, ktoré sú v pánskom štýle, skombinovať s bohémskymi prvkami. Široký pánsky sveter s bohémskymi prvkami ide skrátka skvele do kopy.

Voľte khaki alebo kašmírový vzor

Pánske svetre z osemdesiatok v dámskom prevedení sa aktuálne zišli s kašmírovým vzorom, ktorý pochádza z kolekcie JW Anderson. Vypichnúť musíme hlavne jeden sveter zo spomínanej kolekcie, ktorý má oversize strih, golier a tiež vrúbkované manžety, ktoré skutočne na prvý pohľad pripomínajú sveter otecka, ktorý nosil na Štedrý deň.

Takto výrazné svetre sú však neoddeliteľnou súčasťou štýlových outfitov a look, preto sa im rozhodne nebráňte. Vôbec nevadí, keď nájdete v podobnom štýle len vestu, aj tá má tento rok zelenú. Úlohou žien je teda jediné – tento rok na jeseň sa čo najviac priblížiť tomu, čo nosí oteckovia alebo dedkovia.