Vyvarujte sa módnym trapasom vďaka základným pravidlám obliekania

Aj keď máte cit pre módu, ani vy sa nemusíte vyvarovať všetkým módnym trapasom, ktoré čakajú na každom rohu. Samozrejme viac módnych trapasov stretáva tých, ktorí móde práve dvakrát nerozumie, ktorí si oblečú to, čo im ako prvý príde ráno pod ruku. V skutočnosti však nejednému módnemu trapasu dá predchádzať, a to tak, keď si človek osvojí pravidlá moderného obliekania. Takých pravidiel naozaj nie je moc, len sa ich treba držať.

Ako nosiť legíny

Mnoho módnych trapasov vzniká, keď si žena oblečie legíny. Legínsy už dávno nie sú len domácim odevom, dnes sa dajú nosiť aj do spoločnosť. Ostatne mal by ich nosiť človek, ktorý na ne má postavu, ženám s väčšou váhou sa neodporúčajú. Rovnako ako sa neodporúča nosiť pod legíny spodnú bielizeň s lemy, ideálne je bezšvíkové spodné prádlo, ktoré pôsobia neviditeľne. A pozor na transparentnosť! Tak vzniká tiež celá rada trapasov.

K legínam sa všeobecne nehodí krátke zvršky. Treba k nim dávať minimálne také topy, ktoré siahajú do polovice stehien. Legíny naozaj nie sú džínsy, nezamaskují každú nedokonalosť. Bohužiaľ pod nimi často celulitída vynikne, preto si dávajte pozor na to, ako je kombinujete.

Voľte vždy správne spodnú bielizeň

Mnoho trapasov vzniklo, keď si ženy dali nevhodné spodnú bielizeň pod nejaký outfit. Väčšinou išli vidieť švy, teda každý vede, že nie je zástanca táng alebo takzvaných brazilek. Aby ste predchádzali týmto typom trapasov, odporúčame nosiť bezšvíkové spodné prádlo, ktoré naozaj pôsobia neviditeľne. Dobrou voľbou sú spomínané brazilky alebo taky spomínaná tangá, ktorých si nikto nevšimne.

Nevolíme správnu veľkosť

To, že máte pár kíl navyše, nie je nič, za čo by ste sa mali hanbiť. Lenže treba si to pripustiť a zbytočne nezvýrazňovat vaše nedokonalosti o číslo menším oblečením. Voľte také kúsky, ktoré sú voľnejšie, nevadí, že to nie je veľkosť XS, ale je to veľkosť M.