Vytvorte si kvetináče zo sadry

Ak sledujete sociálne siete, teda hlavne Instragram, potom väčšinou narazíte na veľmi zaujímavé videá, ktoré sa týkajú hlavne zveľadenia domácnosti. Nájdete tam návody, ako si vyrobiť napríklad sviečku pomocou zaváracie poháre, nájdete tam dokonca aj rady a tipy, ako sa zbaviť nečistôt v dome pomocou vecí, ktoré máte bežne doma – napríklad pomocou soli alebo citróna. Je teda nutné poznamenať, že aj sociálne siete majú niečo do seba. Vďaka mnohým návodom či tipom a radám v konečnom dôsledku ušetríme pár korún do rodinnej pokladničky.

Navyše mnohokrát nájdete návody na doplnky do domácnosti, ktoré sú úplne senzačné. Nájdete také, ktoré bežne v obchodoch nenájdete. Vyrobiť si ich môžete úplne jednoducho a hlavne z takých ingrediencií, ktoré taky máte väčšinou doma.

Trebárs také vkusné kvetináče. Potrebujete na to len kelímok od nejakého nápoja z rýchleho občerstvenia, nejaký balónik, ktorý si nafúknete naozaj minimálne (len aby sa v sadre urobila priehlbina), šmirgeľ papier a sadru.

Ako z týchto vecí urobíme kvetináč?

Je to úplne jednoduché. Pripravte si všetky tieto veci, kedy balónik nezabudnite nafúknuť len minimálne – tak, aby sa s prehľadom vliezol do téglika, ale aby nezabral celú šírku toho kelímku – musia moji pár centimetrov od okrajov okolo dokola.

A ako budeme postupovať ďalej?

Potom si len do kelímku nalejeme pripravenú sadru, ponoríme do nej balónik a necháme zaschnúť. Až sadra vnútri téglika zaschne, potom stačí len téglik odrezať a balónik prasknúť. Pomocou šmirgeľ papiera opravíme nedokonalé časti (väčšinou rohy) a môžeme do tohto pekného kvetináča zasadiť nejakú drobnú kvetinu.

Samozrejme ak je pre vás priehlbina od balónika malá, môžete namiesto neho do spaľovacej inú podobnú vec, ktorá vám urobí takú dieru na kvety. Vždy záleží na tom, či chcete mať kvetináč pre drobnú alebo pre väčšie kvetinu (taky sa to dá využiť ako stojan na sviečku).