Viete, aký má kivi vplyv na naše zdravie?

Keďže na nás neustále číhajú vonku vírusy a baktérie, mali by sme myslieť na naše zdravie a mali by sme neustále posilňovať našu imunitu. Len silná imunita dokáže odolávať všetkým baktériám, ktoré sa na nás pokúsi zaútočiť. Svoju imunitu posilníte napríklad pravidelným otužovaním, taky je potrebné dostatočne piť a samozrejme nesmieme zabúdať na dostatočnú konzumáciu zeleniny a ovocia. Čo sa týka konzumácie ovocia, nemusíte konzumovať len domáci plody, ktoré moc dobre poznáte. Existuje predsa toľko exotických plodov, ktoré robia nášmu zdraviu dobre. Čo napríklad také kivi ?!

Exotické ovocie sa na pultoch našich obchodov objaví hlavne počas vianočných sviatkov, čo je celkom paradoxné – exotické ovocie sa odporúča jesť hlavne počas leta, pretože sa o ňom všeobecne vie, že ochladzuje organizmus. Takéto kivi však nájdeme na pultoch obchodov takmer celoročne.

Čo je to kivi?

Kiwi určite poznáte, pretože je svojím tvarom i chuťou úplne výnimočné, ale nie je na škodu si o tomto exotickom ovocí niečo povedať.

Kiwi je exotické ovocie, ktoré sa k nám dostalo zhruba v osemdesiatych rokoch. Pochádza z Číny, ale dnes sa vyskytuje a hojne pestuje hlavne na Novom Zélande alebo napríklad v Austrálii či v Kalifornii alebo Izraeli.

Je zaujímavé, že sa kivi zhruba pred pätnástimi rokmi dostalo na zoznam dvanástich najmenej kontaminovaných potravín pesticídmi. Počas jeho pestovanie sa teda inými slovami používa skutočne minimálne množstvo nebezpečných postrekov a hnojív, ktoré škodia nášmu zdraviu.

Čo kivi obsahuje?

Síce je kiwi vzhľadovo najškaredšie ovocie, ale na druhú stranu je to obrovský stroj vitamínu C. Vitamínu C má kivi oveľa viac ako iné bežné ovocie, ktoré poznáme. Odporúča sa jesť jedno kivi denne (u dospelého človeka).

Kiwi je veľmi účinné v boji proti infekciám, dokonale posilňuje imunitu, podporuje aj rast kostí. Okrem toho pomáha pri častom krvácaní ďasien, stimuluje činnosť svalov alebo napríklad je obrovský zdroj energie.