3 možnosti, ako eucalyptus zaradiť do domácnosti

Domácnosť bez izbových kvetín rozhodne domácností nie je. V poslednej dobe sa väčšinou ľudia snažia o to, aby ich dom bol čo najmodernejšie, ale to neznamená, že sa rozhodnete pre domácnosť bez kvetín. Práve kvety, najmä tie vždyzelené, sú aktuálne ani najviac moderný, bez nich skrátka moderný dom neurobíte, aj keby ste sa na hlavu stavali. Avšak je nutné podotknúť, že niekto vôbec nevie, aké rastliny do svojho domu priniesť.

Existuje samozrejme rad druhov kvetov, ktoré sa do domácnosti hodia úplne fantasticky. Nie je to len tým, že sú pomerne lacné alebo že pekne vyzerajú, ale je to hlavne tým, že je o ne starostlivosť úplne nulová. Medzi také kvety sa napríklad radí obľúbený Zamioculcas alebo napríklad bežné druhy fialiek či Dracena. Ovšem jedna kvetina je úplne unikátne, a to hlavne v tom, že sa dá do domácnosti naaranžovať hneď tromi spôsobmi.

• V kvetináči

Izbovú rastlinu menom eucalyptus spoznáte tak, že má zaujímavo zelené listy. Sú to také kolieska, ktorá ľahko odrhneme. Ak si k tejto kvetinke privoniate, tak ucítite mentolovú vôňu. Je to teda kvetina úplne nevšedný po všetkých smeroch.

Kúpite ju v kvetinárstve napríklad práve v kvetináči, kde vám bude robiť radosť tam, kde ju postavíte. Nemá rada až priame ostré slniečko, ale všeobecne slnečné miesto jej nevadí. Polotieň je však asi najlepší možným variantom.

• Ako rezaná kytička

Eucalyptus sa však pridáva aj do bežných rezaných kvetov. Ak v kvetinárstve požiadate, že by ste chceli trochu zelene eucalyptu, potom vám ho samozrejme dajú. Potom stačí len trochu vody do vázy a do nej dať len samostatný eucalyptus. Vyzerá krásne sám o sebe, teda k nemu naozaj nemusíte pridávať nič ďalšie.

• Ako sušená kvetina

Eucalyptus je však krásny aj ako sušený. Preto nech vám uschne v kvetináči alebo bežne vo váhe, potom si len vylejte vodu a naaranžujte späť. Je opatrne – lístky sa po dotyku ľahko odtrhnú. Inak vám však aj v sušenej podobe bude robiť obrovskú radosť. Výhodou je to, že stále krásne vonia – aj keď je živý, aj keď nie.