Všestranné gaštany

Tiež si vonku detí hrajú tak, že hľadajú gaštany? Keď sú úspešní, potom sa nám ich doma nahromadí veľa a my nevieme čo s nimi. Rozhodne je ale nevyhadzujte, to by bola obrovská chyba. Gaštany idú totiž využiť mnohými spôsobmi. My vám dáme pár typov, ako s nimi môžete naložiť.

Krvný obeh

Pre krásny a mladistvý vzhľad je potrebné mať v poriadku krvný obeh. K tomu vám môže pomôcť gaštanová kúpeľ. Ako na to? Stačí pár krokov a môžete si dopriať omladzujúci kúpeľ. Základom je gaštanový prášok, ktorý si ľahko vytvoríte. Postačí, keď gaštan rozrežete, vyberiete vnútornú časť, tú potom dáte sušiť. Až je gaštan dostatočne suchý, nadrvíte na prášok. Potom si pripravte nádobu s 0,5l vody. Do tejto vody stačí prisypať cca 2 lyžičky prášku z gaštanov. Potom cca po 8 hodinách vodu s práškom povarte a nalejte do napustenej vane. Potom stačí si len dopriať asi tak 25 minútový relax vo vani a zázrak je hotový. Čím pravidelnejšie kúpele budú, tým je výsledok lepší.

Zuby ako perličky

Tu bude tiež potrebné čarovný gaštanový prášok. Ak ho máte už pripravený, postačí len na vlhkú kefku nasypať prášok a postupovať rovnako ako pri čistení zubov. Prášok používajte vždy, keď dôjde na ústnu hygienu a výsledkom budete veľmi milo prekvapení.

Gaštan ako zabijak

Tiež vás doma neustále trápia vošky o iný obťažujúce hmyz? Vytvorte si vlastného zabijaka hmyzu. Pripravte si do hrnca 300 ml vody a do nej pridajte cca 15 lyžičiek gaštanového prášku. Túto zmes varíme cca 25 minút. Po vychladnutí dáme do rozprašovača a zbraň je hotová.