Z šípok nielen čaj

Keď sa povie jeseň, každý z nás si predstaví farebné lístie, tekvica a samozrejme tiež šípky. Niekto z šípok miluje čaj, iní ho využívajú aj na skrášlenie ich obydlia. A je to skvelý nápad, pretože nie je nad prírodné výzdobu, ktorú si človek vyrobí sám.

Do tejto výroby môžete zapojiť aj svoje deti. Predsa len zber surovín na čerstvom vzduchu a potom vlastnoručné tvorba je skvele strávený deň alebo popoludní.

A čo možno z šípok vytvoriť? Dáme vám pár typov.

Len tak

Ak máte menšie deti, táto rýchla tvorba bude pre nich ako stvorená. Viac ako sedenie pri stole bude totiž potrebné pohybu a hľadanie vhodného materiálu k tvorbe. Ak máte doma sklenenú, veľkú vázu máte vyriešené. Či nie, postačí vám aj zaváracie poháre, ktorou je hodné obviazať napríklad čipkou.

A môžeme sa vrhnúť von. Budeme hľadať gaštany, biele kamienky a krík šípok. Až budeme mať nazbierané, všetkého dostatočné množstvo môžeme zasadnúť k stolu.

Do vázy nasypeme gaštany a kamienky. Môžeme ich buď vrstviť alebo zmiešať. To už necháme už na vás a vašom vkuse. Tiež miesto kamienkov môžete použiť farebnú soľ do kúpeľa. Potom do vázy zasadíme vetvičky so šípkami a krásne prírodné dekorácia je na svete.

Veniec

Tiež jesenné veniec na vchodové dvere nie je na zahodenie. Postačí vám len korpus na veniec, ktorý si ozdobíme jesenným motívom. Ten zakúpite v akomkoľvek kvetinárstve. Môžeme sa vydať nazbierať farebné opadané lístie, mach, gaštany, šípky. Proste všetko, čo sa vám na vašom venci bude páčiť. Všetko dobre pripevníme, pretože veniec bude visieť na dverách. Odporúčame prilepiť lepiacou pištoľou.