Viac ako mini – mikro sukne sú hitom roku 2022

Krásne nohy majú v tomto roku obrovskú výhodu. Pokiaľ teda premýšľate, ktorú časť tela si v tomto roku čo najviac zdokonaliť, potom by ste sa mali zamerať najmä na svoje nohy. Budete ich totiž mať v čom ukazovať! Na módnych mólach značiek, ako sú Chanel, Versace, Missoni a Miu Miu sa totiž objavili sukne, ktoré nemôžeme označiť slovom mini. Sú totiž také kratučké, že si zaslúžia označenie mikro.

Vyjsť v takej sukni chce odvahu

Ak si takú sukňu zaobstaráte, rozhodne by ste sa nemali pre nič zohýbať, pretože môžete odhaliť viac, než by ste chceli! Takže na prechádzku s malým domácim miláčikom alebo deťmi sú také sukne úplne nevhodné. Tiež spôsob sedenia je dôležité neustále kontrolovať. Aj keď môžu na krásnych ženách vyzerať veľmi sexy a priťahovať nielen mužskú pozornosť, stále sa jedná o módny výstrelok, ktorý sa nehodí do každej situácie.

Minisukne a mikrosukne

Minisukňa bola na trh prvýkrát uvedená v šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch minulého storočia. V tej dobe bola považovaná za sexy a hravý kúsok odevu. Bol to veľmi vyzývavý kúsok dámskeho oblečenia, ktorý sa ale pomerne rýchlo ujal. Znamenal výrazný posun v spoločenskej dynamike. Dnes už sa žene idúcej v minisukni nikto nepozrie a bude ju považovať za úplne normálnu. Avšak nový spôsob minisukne, ktorý označujeme ako mikrosukne, opäť bude budiť pozornosť.

Odpoveď na pandemické obdobie?

Niektorí ľudia si myslia, že mikrosukňa je akousi odpoveďou na pandemické obdobie, kedy sme boli obmedzovaní v mnohých ohľadoch (a stále ešte sme). Namiesto teplákov a pohodlného oblečenia je ale teraz načase obliecť si niečo ženskejšie, vyzývavejšie, možno dokonca škandalózne. A všetky tieto vlastnosti má mikrosukne. Zatiaľ čo tváre si zakrývame, nič nám nebráni v tom, ukazovať ostatné časti tela. Po akej mikrosukni siahnuť? Nezabudnite na farby a potom už je jedno, či pôjde o bokovú alebo vypasovanú sukňu, priliehavú alebo rozšírenú.