Úzka predsieň, ako si s ňou poradiť

Do predsiene vchádzame ako prví a hneď tiež ovplyvnia, ako sa celkovo budeme v byte či dome cítiť. Preto by mala pôsobiť príjemne, priestranne a vzdušne. Nie všetci ale disponujú dostatočným priestorom. Pokiaľ aj vy patríte medzi tých, ktorí sa v predsieni cítia skôr stiesnene a nevedia, kde sa pohodlne obuť, máme pre vás inšpiráciu.

Žiadny zbytočný nábytok

Prebytočný nábytok uberie na vzdušnosti. Pokiaľ naozaj bojujete s priestorom, zvoľte decentnú malú komodu v bielej farbe. Pokiaľ trochu priestoru nájdete, zvoľte vstavanú skriňu.

Vhodné farby

Dobre zvolené farby sú kľúčom k úspechu. Predsiene sú väčšinou miestnosti bez okien, a preto určite nevoľte tmavé odtiene, ktoré by miestnosť zmenšili a pôsobili by pochmúrne. Naopak, do úzkej predsiene vyberajte neutrálne a svetlejšie teplé tóny. Môžete porozmýšľať nad krémovou, hráškovo zelenou, svetlo modrou či farbou lila.

Podlaha

Všeobecne by ste pre podlahy vo vstupných priestoroch mali využiť kvalitné materiály (dlažba) a neutrálne farby (biela, svetlo šedá, krémová). Pokiaľ sa vám páči drevo, vyberajte svetlé a teplé tóny. Rozhodne by ste nemali siahať po tmavých farbách av malom priestore sa vyhnite vzorom, ktoré by miestnosť opticky zmenšili.

Nezabúdajte na osvetlenie

Ideálne osvetlenie do malého priestoru, ktoré miestnosť krásne presvietia sú bodové LED svetlá zabudované do stropu a pozdĺž podlahy. Lampy a visiace lustre by ubrali na vzdušnosti. Vyhýbajte sa tiež tlmeným svetlám, ktoré do malých priestorov nepatria.

Opticky zväčšite miestnosť pomocou zrkadla

Zrkadlo do predsiene jednoducho patrí. Pre tých, ktorí sa pred odchodom radi prezrú, ale tiež plnia ďalšiu dôležitú funkciu – izbu opticky zväčšia a rozjasnia.

Pokiaľ zaobstaráte zrkadlo po celej jednej stene predsiene, vytvoríte dojem rozdvojenej miestnosti a nikto si len tak nevšimne, aká je miestnosť naozaj úzka.