Najčastejšie predmety, ktoré dominujú v zbierkach

Premýšľali ste niekedy nad tým, že by ste sa pustili do zbierania nejakej vzácnej veci? Jednoducho a jednoducho hľadáte hobby, ktoré bude zapĺňať vaše voľné chvíľky? Zatiaľ čo niekto sa púšťa do maľovania alebo športu, iný dáva prednosť práve zberateľstvu. Poďme si povedať, čo všetko môže v zbierkach dominovať. Respektíve čo predovšetkým v zbierkach Čechov má svoje miesto.

Známky ešte nie sú pasé

Spomínate si na detstvo strávené so starými rodičmi na chalupe? Možno ste si ako deti prezerali so svojím dedom štosy poštových známok. Vtedy ste nemali ani potuchy, že by niečo, čo sa lepilo bežne na obálky, mohlo mať nejakú cenu, ale verte tomu alebo nie, nakoniec sa tak stať mohlo. Dokonca sú niektoré známky významnejšie ako iné, čo sa môže javiť fascinujúce.

A javí sa to tak mnohým ľuďom u nás. Aj preto sú známky stále tým, čo nie je v žiadnom prípade pasé a čo sa stále udržuje v českých domácnostiach. Zatiaľ čo niekto berie zberateľstvo známok ako hobby, iný to berie vážne a hľadá (hlavne na burzách) úplné skvosty.

Obrazy známe aj menej známe

Pokiaľ nie sú známky nič pre vás (treba pre to, že sú príliš drobné a vaše prsty na to skrátka nie sú), môžete sa pustiť do zbierania obrazov. Učarovať vám môžu známe aj menej známe obrazy ktoré pochádzajú od známych, ale aj menej známych autorov, ktorí však majú veľký potenciál.

Obrazy ako také sú dnes brané ako skvelá investícia. Síce by sa na nej nemalo stavať celé investičné portfólio, ale je rozhodne niečím, čo by ho malo diverzifikovať. No, až taký obraz budete mať, nezabudnite ho umiestniť do dostatočne priestrannej vitríny pre zberateľov. Učarovať vám môže presklená výstavná vitrína, v ktorej sa dielo nestratí.

Budujte si bohatstvo s peniazmi

Vedeli ste, že zbierať môžete aj staré mince a bankovky? Inými slovami si skutočne budete budovať bohatstvo. Aj keď rovnako ako pri iných investičných inštrumentoch aj tu platí, že si na zvýhodnenie bankoviek nejakú chvíľu počkáte, nakoniec sa budete môcť radovať z veľmi zaujímavých zvýhodnení.