Poznáte tieto izbovky, o ktoré sa ľahko stará?

Každý dom potrebuje mať vo svojich miestnostiach niečo živé, niečo, čo miestnosti dokonale zútulnia a bez čoho by dom nebol domovom. Nie sú to žiadne bytové doplnky, ktoré potrebujete, ale sú to izbové rastliny, ktoré vo vašom dome chýbajú. Izbové rastliny by mali byť skutočne súčasťou každej domácnosti, pretože iba s nimi je dom útulný a príjemný.

Mnoho ľudí sa izbovým rastlinám vyhýba, čo je čiastočne pochopiteľné, pretože nie každý sa o izbové rastliny vie starať. Ak patríte k tým, ktorí nie sú nadšenými záhradníkmi, možno by ste ocenili tipy na rastliny, o ktoré sa veľmi ľahko stará, preto sa o ne postaráte aj vy, ako záhradníci-amatéri.

Takých kvetov je samozrejme veľa, preto si poďme vypichnúť iba tie najobľúbenejšie, ktoré nájdete všade a za veľmi dobré ceny.

• Zamioculcas

Určite poznáte kvet, ktorý sa prezýva zazík. Je to vždyzelená rastlina, ktorá na svoj život potrebuje iba zalievanie – a to raz týždenne, ale ak na to zabudnete, nič sa nedeje. Zalejete ju v tom prípade vtedy, keď si na to spomeniete. Avšak zamioculcas vydrží takmer v každej časti miestnosti. Nedávajte ju na priame svetlo, ale ani nie do úplného tieňa.

• Monstera

Monstera poznáte možno vo svojej rezanej podobe. Je to totiž obľúbená zeleň, ktorá sa pridáva do nejednej kytice, aby sa tak dosiahla bohatosť. Monstera je skutočne krásna, bujná kvetina, ktorá ľahko rastie. Opäť platí, že zalievať sa má len zriedka. Túto kvetinu skôr kropte, keď si spomeniete. Keďže má veľké listy, prach má tendenciu sa na ne lepiť a to potom nevyzerá vôbec dobre.

• Dracena

Určite poznáte aj dracenu, čo je krásny, strapatý kvet, ktorý opäť vydrží takmer všade. Rastie skoro sama, len ju musíte zalievať raz týždenne alebo raz za týždeň a pol. Pokiaľ nemá dostatok vody, často si o to povie, a to tak, že jej začnú žltnúť lístky. Rovnakým spôsobom hovorí, že je preliata.