Chorý pes – čo všetko mu poskytnúť

Psy sú ako my. Môžu trpieť chorobami, alebo prirodzenými chybami. Psíci sa môžu kedykoľvek pri venčení nakaziť rôznymi parazitmi. Takýmto nepríjemnostiam môžeme predchádzať odčervením, bežnou kontrolou srsti, trusu a celkového vzhľadu a správania psa. Pokiaľ pozorujeme, že nie je niečo v poriadku, vyhľadáme pomoc veterinára a následne psíkovi doprajeme kľudový režim a uľahčíme mu život. Ale ako?

Ak chcete svojmu psiemu miláčikovi uľahčiť život v čase prechladnutia alebo choroby, odporúčame investovať do niekoľkých vecí.

• Peliešok pre psov

Pes v čase choroby bude chcieť svoj priestor a mať pokoj. Radšej má svoje vlastné súkromie, preto mu doprajte kvalitný, pohodlný a na pohľad sympatický pelech, v ktorom bude chcieť tráviť svoje choré dni. Pelech by mal byť dostatočne veľký, psík by sa v ňom nemal cítiť stiesnene, ale naopak veľmi príjemne.

Peliešok vždy vyberajte podľa plemena psa. Niektoré pelechy sú vhodnejšie pre veľké plemená, iné sú určené špeciálne malým psím plemenám. Dnes už máme na výber z veľkého množstva tvarov a farieb psích pelechov.

• Schody pre psov

Schody sú pre psov veľkým pomocníkom nielen v čase choroby. Schody môžu byť rôzne vysoké, sú vyrábané preto, aby sa psík ľahšie dostal na pohovku alebo posteľ. Majitelia schody kupujú svojim psím maznáčikom často v čase choroby, aby sa psíkovia zbytočne nenamáhali skákaním. Celú škálu veľkostí i farieb schodov pre psov nájdete tu: https://www.iridog.cz/schudky