Už ste objavili revolučný materiál pinatex?

Svet ide dopredu míľovými krokmi a vývojové technológie nezostávajú pozadu. Než sa stačíte rozhliadnuť, na pultoch obchodov sú novinky, ktoré tam pred týždňom ešte neboli. Na trhu sa objavujú nové materiály, super dizajnové vychytávky a praktickí pomocníci na každý deň. Dnešná doba je veľmi vzrušujúce a je plná inovácií. Ak patríte k tým, čo túžia poznať pôvod svojho oblečenia, z akých materiálov je vyrobené a či sa pri tom napríklad aj myslí na prírodu, prinášame jednu novinku. Etické a udržateľné zdroje v dnešnej dobe prináša spoločne s Fair trade oveľa viac super noviniek a robí radosť veľkému množstvu populácie. Neustále sa tiež zvyšujú nároky zákazníkov a k tomu sa musia prispôsobovať aj predajcovia. Revolučný materiál Piñatex vynašla Dr. Carmen HIJOS.

Revolučný materiál Piñatex

Piñatex je materiál, ktorý je vyrobený ako vedľajší produkt známeho ananásu. Dr. Carmen HIJOS zistila, že práve dlhé vlákna tohto exotického ovocia možno ľahko využiť ako veľmi dobre použiteľnú netkanou textíliu. Výsledkom je potom veľmi pozoruhodný materiál, ktorý pripomína kožu. Ide o takzvaný udržateľný vegan materiál. Vlákna teda nejdú do kompostu, ale môže z nich vzniknúť niečo veľmi jedinečného. Piñatex je nový materiál, z ktorého sa vyrába všetky možné druhy kabeliek, malé, veľké i stredné, batôžkov a tašiek, obalov na mobily či okuliare, ale aj mnoho druhov topánok, najmä tenisiek a poltopánok.

Piñatex a minimalizmus

Piñatex ponúkaný najčastejšie v čiernej a bielej farbe je ako stvorený pre minimalizmus. Tento smer je možnosť jek žiť čisto a úprimne, tento materiál to skvele dopĺňa. Dokážete prekonávať strach a utvoríte si jedinečný osobitý štýl. Upevníte si svoju komfortnú zónu, ale naučíte sa z nej aj osobito a smelo vystupovať. Vedieť si ustrážiť svoj osobný priestor, ale tiež si porozprávať s priateľmi. Vedieť čítať medzi riadkami, premýšľať o súvislostiach a inokedy zase úplne vypnúť a nepremýšľať vôbec. Minimalizmus je nekonečný proces a kráča životom ruka v ruke spoločne s vami. Je priamočiary, nezadrháva sa v minulosti, prehnane nehloubá a presne vie, čo chce. Buďte osobností s piñatexem, minimalizmom, ale aj bez nich. Ste jedineční, tak si to užite.