Tvarujte postavu a spaľujte kalórie pri zimných športoch

Patríte medzi ľudí, ktorí ožívajú, akonáhle teplota klesne pod nulu? Máte radi sneh, mráz, obľúbili ste si zimné športy, pri ktorých vám vrstva prašane či ľadu chrumká pod nohami? Vyrážate v zime na zamrznutej rybníky, alebo na hory? Ak áno, nikdy by ste nemali podceňovať oblečenie.

Korčuľovaním tvarujete nohy a zadok

Napríklad sa vám bude hodiť priľnavá softshellová bunda, ktorá je vybavená sieťovaním s vetraním cez vrecká, ergonomickú kapucňou, s elastickým zakončením spodných lemov a rukávov. Podobná výbava, dostupná na webe monturashop, je vhodná ako na leto, tak i na zimu. V lete sa hodí do chladnejších dní, kedy budete chcieť behať alebo jazdiť na bicykli. V zime v takej bunde môžete tiež behať, a to napríklad na lyžiach, alebo ísť korčuľovať. Stojí za to si zimné športovanie dopriať, pretože prináša skutočne efektívne spaľovanie kalórií. Pomáha tomu intenzívna námaha celého tela. Napríklad hodinka strávená korčuľovaním na zimnom štadióne vás pripraví až o 1900 kJ, pri extrémne intenzívnom tréningy to ale môže byť až 2800 kJ. Okrem toho budete vynikajúcim spôsobom trénovať rovnováhu, teda CORE (hlboký stabilizačný systém svalov okolo chrbtice) a tiež sedacie svalstvo a nohy.

Posilňujte svaly a trénujte rovnováhu

Dobrým tréningom sú aj ďalšie športy, napríklad ľadový hokej hraný s plným nasadením znamená výdaj energie asi 2000 kJ i viac. Zjazdové lyžovanie znamená stratu približne 1600 kJ, snowboarding zhruba to isté. Snowboarding aj sjezdování tiež prináša tréning predovšetkým spodnej polovice tela a dostáva zabrať samozrejme aj rovnováha. Skvele v týchto športoch tvarujete zadok a stehná. Avšak počas jazdy na doske alebo dvoch prkýnkách ide skôr o nárazovú námahu počas schádzaní kopca, avšak potom máte pauzu, keď čakáte na vlek. Nejde teda o vytrvalostný námahu, ktorú ponúkajú napríklad bežky. Pre zimné športovanie, či už s ohľadom na spaľovanie kalórií a tvarovanie postavy zvolíte akúkoľvek jeho variantu, potrebujete kvalitné nohavice. Výhodou je, že bežecké nohavice aj bežecké bundy môžu byť vodeodolné a majú tiež termoregulačné vlastnosti.