Kabáty sa ešte stále nosia. Vyberte si ten pravý podľa vašej postavy

Páčil sa vám nedávno vo výklade jeden kabát, ale rozhodli ste sa ho nechať v obchode, pretože viete, že za pár chvíľ príde jar? Tak sa pre neho okamžite vráťte. To, že príde jar, ešte neznamená, že ustúpi zima. Nepamätáte si na veľkonočné sviatky, počas ktorých bolo snehu až po členky? Takáto situácia pokojne opäť môže nastať a s novým kabátom sa vám také nepriazne počasia budú oveľa lepšie znášať. Aby ste si však nekúpili kabát, ktorý by nesedel vašej postave, prezradíme vám, ako si správny kabát vyberať.

Každá žena nám dá za pravdu, že vybrať si ten pravý kabát, to nie je práve jednoduché. Predsa len je kabátov na trhu aktuálne naozaj veľa a vybrať si ten, ktorý bude absolútne sedieť a vyhovovať, to nie je práve nič ľahké. Radšej sme pripravili takého poradca, ktorého vytiahnite vždy, keď budete stáť v obchode pred rozhodnutím, či ho vziať alebo nechať radšej na ramienku v butiku.

Máte postavu v tvare hrušky?

Medzi nami sa nájde veľa žien, ktoré majú postavu v tvare hrušky. Ak ste taky majiteľkou takejto postavy, mali by ste svojim kabátom odvrátiť pozornosť od širokých bokov, ktoré sú to nelichotivé na vašej postave. Aby ste odvrátili pozornosť od širokých bokov, voľte kabát s veľkým golierom, ktorý tvorí dominantu celého kabátu. Čomu sa vyvarujte, tak sú kabáty s výraznými vreckami alebo výraznými aplikáciami v okolí problematických bokov. Okrem iného voľte kabát, ktorý by svojou dĺžkou zodpovedal vašej výške. Nemôžete si vziať dlhý kabát, ak ste drobné postavy.

Máte postavu v tvare obdĺžnika?

Možno nepatríte k ženám, ktoré by mali postavu v tvare hrušky. Možno máte postavu skôr do tvaru obdĺžnika čiže máte ramená, pás i boky v jednej rovine. Keď mu to tak je, môžete si dovoliť prakticky akýkoľvek kabát. Ideálne sú pre vás dlhšie, úzke kabáty, ale pokojne sa nebojte ani huňatých kožúškov, ktoré sa v súčasnej dobe veľmi nosí. Pamätajte na to, že v prípade voľby huňatého kožúška platí jedno pravidlo, a síce čím dlhší chváli Pánom, tým viac vám pridá na objeme.