Trendy šatky na jar a leto 2022

Nasledujúcich niekoľko mesiacov sa ponesie v znamení teplých dní s občasnými prehánkami alebo chladnejšími večermi. A preto sa vám budú skvele hodiť pestrofarebné šatky z ľahkých a príjemných materiálov, ktoré rozjasnia vaše oblečenie a podčiarknu celkový vzhľad. A je jedno, či ich použijete namiesto opasku, uviažete okolo krku alebo dáte do vlasov namiesto gumičky.

Nestarnúca klasika

Elegancia z módy nevyjde nikdy, a tým najelegantnejším doplnkom, aký si môžete túto sezónu do svojho šatníka zaobstarať, je hodvábna šatka s bodkami. Zaviažte ho do vlasov na vytvorenie romantického účesu, uviažte ho okolo krku, aby ste oživili jednofarebné tričko alebo ho omotajte okolo remienka kabelky.

Podobne ako bodky, aj vichy károvaný vzor je nestarnúcou klasikou. Jedná sa o pravidelný alebo nepravidelný kockovaný vzor s bielym podkladom a najlepšie doplní rustikálny štýl oblečenia, teda kožené kovbojské topánky, džínsy so širokými nohavicami a trenčkot v neutrálnej telovej farbe. Skombinovať ho ale môžete aj s klasickými skinny džínsami a jednoduchou bielou košeľou.

Kvetinové deti

Kvetinový vzor k jari a letu neodmysliteľne patrí. Keďže hitom tohtoročnej sezóny je fialová farba, sústreďte sa na jej odtiene. K výrazným vzorom už nenoste ďalšie kvetinové oblečenie, ďaleko lepšiu službu urobí jednoduché jednofarebné tielko, čierny kardigán a pohodlné nohavice alebo sukne. Pre letný look zaviažte kvetinovú šatku okolo hlavy.

Na vlne luxusu

Kašmír v sebe kombinuje štýl, pôvab a luxus. Ide o jednu z najvzácnejších prírodných textílií a šatky z nej vyrobené sa niekedy označujú ako pašmíny. Zaobstarať si takú šatku rozhodne nie je lacná záležitosť, odmení sa vám ale neopakovateľným vzhľadom a neobyčajným pohodlím. Stavte buď na jednoduché pastelové farby, alebo na šedú či bielu. Elegantný kašmír zlaďte s podobne elegantným oblečením – koženými oxfordkami, plátenými nohavicami a svetríkom z kvalitných materiálov.