Holistický prístup k bývaniu. Láka vás táto myšlienka?

Celostný pohľad na prostredie a ekologická architektúra je vhodná na zamyslenie. Ide o prístup k bývaniu celostným pohľadom, kedy sa snažíme o harmóniu s prírodou a okolím.

Jedna vec bude slúžiť na mnoho účelov

Tým, že si zaobstaráme bývanie, nemusíme zaťažovať prírodu. Namiesto hosťovskej izby nám postačia rozkladacie pohovky, po celom byte môžeme používať multifunkčné sedacie vaky. Nie je nutné mať miestnosti preplnené nábytkom a predmetmi, ktoré príliš často nepoužívame. Vždy sa snažíme maximálne využiť danú vec tak, aby nám slúžila na čo najväčšie množstvo účelov. Vaky tak napríklad využijeme aj na záhrade.

Materiály, z ktorých sa náš domov skladá

Keď navštívite sto rokov starý byt a uvidíte v ňom drevenú podlahu, ktorá je nielen funkčná, ale aj reprezentatívna, dôjde vám, že umelú hmotu úplne nepotrebujete. Drevené parkety alebo podlahy sa totiž postarajú o to, aby ste boli obklopení tou najvyššou kvalitou. Zároveň sa jedná o obnoviteľný zdroj materiálu, plne v súlade s prírodou.

Technológie mnohokrát život neuľahčujú

Holistický prístup opravuje aj s vplyvom elektrosmogu na naše prostredie. Dajú sa zmerať jednotlivé záťaže sietí, ktoré našimi domovmi prechádzajú, a následne ich dopad znížiť. Celostné bývanie sa zaoberá aj vedou o zdravých stavbách, baubiológiou. Je tak možné prispôsobiť stavbu vplyvu súčasných geopatogénnych zón a snažiť sa o to, aby sme žili v čo najzdravšom prostredí.

Zlatý rez

Mimo tieto prvky sa celostná architektúra zaujíma aj posvätnú geometriu v architektúre i urbanizme. Pojem ako zlatý rez a harmonické rozmery sa uvádzajú do praxe v rámci každej stavby. Pracuje sa napríklad aj s princípom feng shui, ktorý zohráva úlohu pri navrhovaní stavieb, ale aj jednotlivých prvkov v rámci miestnosti.

Holistický prístup k bývaniu vám ponúkne priestor, v ktorom sa budete cítiť dobre.