Trendy, co se vrátily, ale neměly se vracet

Každý robí chyby, je ale potrebné sa z nich vždy poučiť. Samotná móda sa zrejme učiť nevie. Aj ona urobila v poslednej dobe krok vedľa. Keďže sa radí k rovnakým cyklom ako napríklad ročné obdobia (tiež sa mení niekoľkokrát do roka), vyhľadáva veľa nových trendov. V súčasnosti možno ale povedať, že svoju inšpiráciu čerpá (ak nie ju celú kopíruje) z minulosti. Predovšetkým sa jedná o sedemdesiate až osemdesiate roky, kedy súčasní štyridsiatnici užívali svojich študentských liet a chodili po večierke na najlepšie diskotéky, kde vyhrávali legendárny (a dnes už nestarnúci) hity Michala Davida, Janka Ledeckého a ďalších (vtedy začínajúcich) spevákov. 

Móda do teraz prinášala len dobré kúsky – napríklad džínsové bundy, šnurovacie topánky alebo bomber bundy. V posledných týždňoch ale značne stúpila vedľa. Kúsky, ktoré často nájdete na pultoch rôznych obchodov s oblečením (napríklad v H & M alebo New Yorker), patrí medzi najmenej kupované. O aké kúsky sa jedná? Predstavme si prvú trojicu. 

  1. Zvonové nohavice

K tomu ešte šatku okolo pása, batikované tričko a ihneď máme opäť nastolený hippie štýl. Zvonové nohavice sú naozaj zlým krokom, ktorý smeruje k šialeným outfitom. 

  1. Kožuchy

Bum – a sú opäť tu. Tentoraz je však nájdete len nepravé, tie pravé najskôr zakázali ochrancovia prírody. Mali to urobiť aj s týmto kúskom, ale nestalo sa tak. Leoš Mareš teraz môže opäť svoj starý kúsok vytiahnuť z šatníka a spievať svoje prvotné hity. 

  1. Šnurovacie tričká

Šnurovacie topánky sú skvelé (hlavne v lete, pretože sa v nich noha nepotí), ale u tričiek to nedá povedať. Väčšinou si ich kupujú slečny, ktorým takto veľký zašněrovaný výstrih len škodí, pretože ešte poriadne nevyrástli. Pôsobí to lacným dojmom. Iste s týmto typom topov ženy zapôsobí na diskotékach, ak začnú tancovať celým svojím telom, ale po módne stránke urobili krok vedľa.