Trápi vás nečistoty na topánkach? Vieme, ako s nimi zatočiť!

Topánky sú hlavne pre ženy niečo, čo si dokonale a stále rozmaznávajú. Predsa len sa nejedná o lacnú záležitosť, a tak by sme sa my všetci, nielen ženy, mali o svoje topánky starať. Každým dňom pri každom nosení nás bohužiaľ môžu prekvapiť najrôznejšie nástrahy, počas ktorých sa nám topánky môžu zašpiniť tak, že nevieme, ako dané nečistoty vyčistiť. Vyhodiť topánky je potom samozrejme škoda, preto sa neukvapujte a najskôr skúste niekoľko rád, ktoré vám v tomto článkov prinášame. Málokto by veril v ich účinnosť, pretože sa jedná o bežné veci, ktoré máme doma, ale až vyskúšate, pochopíte, že to naozaj funguje a že doma máme hotové zázraky skryté v úplne bežných veciach!

Trápi vás škrabance na lesklých lodičkách?

Najviac vás môžu trápiť hlavne škrabance na lesklých lodičkách. Ide o bežnú ťažkosť, ktorá stretáva ženy každým dňom. Ak totiž len jednu lodičku utrieme o druhú, vzniknú nám na nich nepríjemné škrabance, ktoré vyzerajú, ako keby boli spôsobené nejakou čiernou gumou. Dajú sa odstrániť pekne vytrvalým prechádzaním prstov, ale ak túžite po rýchlej variante, potom vezmite vatové tyčinky, namočte si ich do odlakovača a ľahko tak odstráňte nepríjemné šrámy na topánkach.

Trápi vás žuvačka prichytená na podrážke?

Odhodených požvýkaných žuvačiek je na ulici dnes a denne hneď niekoľko stoviek, ak nie tisícov. Často sa stane, že na nejakú takú šliapneme. Lenže z podrážky ide potom taká žuvačka naozaj ťažko nadol. Nesnažte sa ju odstrániť pomocou drôteniek, ktoré vám len poškodí podrážku, ale vezmite na to kocku ľadu a prechádzajte kockou ľadu po žuvačke. Po stuhnutí sa vám ju ľahko podarí odstrániť napríklad pomocou špajdle alebo príborového noža.

Trápi vás tenisky, ktoré už nie sú tak biele, ako bývali?

Asi najčastejším problémom sú topánky, ktoré sa väčšinou zašpiní. Najväčším problémom sú biele topánky, ktoré sa ľahko zašpiníte a ktorým sa potom len veľmi ťažko vracia pôvodnej biela farba. Za pokus však stojí zmes hydroxidu, sódy a vody. Touto zmesou vykefujte topánky a nechajte ich uschnúť. Potom zmes len oprášte a uvidíte tú náramnú belosť!