Aké kvety vám v domácnosti vydrží najdlhšie?

Kvety sú bežnou súčasťou domácností. Vždy sa snažíme o to, aby kvetov bolo v domácnosti najviac, pretože práve ony sa starajú o útulnosť a príjemnosť domácnosti. Lenže niektorí ľudia sa bohužiaľ kvetín bojí, pretože si myslí, že sa o ne nevie dostatočne postarať. Samozrejme to tak nie je – každý sa vie o kvety postarať, len to chce ale vedieť, ktoré kvety sú pre nás vhodné. Preto sa zamerajte na také druhy rastlín, ktoré si nevyžadujú extra starostlivosť. Žijú si v domácnosti takzvane svojím vlastným životom a nestojí o to, aby sme im do ich života liezli. A tak sa teda zamerajme na kvety nasledujúcich druhov:

• Kaktus

Klasická rastlina, ktorá nepotrebuje nijakú našu pomoc, je kaktus. Ten sa zalieva raz za štrnásť dní, niekedy raz za tri týždne, potrebuje len slniečko a jeho vlastné vyprahnutosť. Mnoho ľudí však na neho zabúda, a tak väčšinou, keď upratuje, ho zhodí na zem alebo niečo podobné. Bohužiaľ to potom kaktus zabíja. U kaktusu nevyhráte ani s častým presádzaním, pretože ani to zrovna nemá v láske. U kaktusu je ale skvelé to, že existuje jeho mnoho druhov, a tak si teda môže vybrať aj ten najnáročnejší používateľ.

• Sukulenty

Ak pravidelne navštevujete kvetinárstva, potom vám iste padli do oka rastliny, ktoré ani zďaleka nevyzerajú ako bežné rastliny. Ide o také dužinaté kvety, ktoré majú rôzne podoby. Niekedy majú podobu hráškov, inokedy vyzerajú ako vianočné hviezda, ale v menšej, zvraštený podobe. Ani o túto rastlinu sa nemusíte dvakrát starať, napriek tomu v domácnosti vydrží naozaj veľmi dlho. Musíte jej však nájsť to pravé miesto. Najlepšie je miesto, kde je polotieň a primeraná izbová teplota, teda teplota pohybujúce sa okolo dvadsiatich troch stupňov. Myslite však na to, že sa zalieva podobne ako kaktus – v domácnosti vydrží dlho preto, že si tiež žije takým svojím vlastným životom. Sem tam ju ale pokropte – na jej listy sa totiž veľmi často usádza prach.