Hľadáte darček k narodeninám? Nabatikujte hrnček!

Darčeky k narodeninám sa naozaj ťažko vyberajú najmä ženám, ktoré vždy hovoria, že všetkého majú dostatok. Pokiaľ si žena nepovie konkrétne, o čo by mala záujem, potom sa bohužiaľ stane to, že žena bude s darčekom nespokojná. Preto sa jej neoplatí kupovať niečo bežného. Radšej ju neustále počúvajte alebo dajte do obálky peniaze, nech si kúpi to, čo uzná za vhodné. To ju najviac poteší, ale vám to možno príde naozaj všedné a bežné.

Máte pravdu – dávať žene, ale tiež aj muži, len peniaze v obálke, to už nie je žiadne prekvapenie, ktoré túžite darovať. Je to skôr len tradícia, ktorá ukáže, že ste si s darčekom nevedeli rady. Navyše vás to vyjde mnohokrát naozaj draho. Radšej niečo vyrobte. Je to oveľa lacnejšie a kreatívnejší spôsob, ako blízku osobu obdarovať. Ak sa navyše nachádzate vo finančnej tiesni, potom je výroba darčeka to najlepšie riešenie.

Skúste si preto nabatikovat hrnček. Nie je to však batikovania v pravom slova zmysle, ale jedná sa skôr o batikovania pomocou laku na nechty. Nie je to vôbec zložité a vyjde vás to zhruba na päťdesiat alebo sedemdesiat korún, a to sa oplatí! Kúpte si len nejaký obyčajný biely či inak jednofarebný hrnček, ktorý kúpite napríklad v Ikei za dvadsať či tridsať korún, potom si kúpte aspoň dve farby lakov na nechty (môže sa jednať aj o tie najlacnejšie, ktoré nájdete) a nachystajte si misu s horúcou vodou.

A ide sa na to!

Do horúcej vody vylejte obsah fľaštičiek od lakov na nechty. Ak by sme mali dať príklad, tak napríklad vlejeme do horúcej vody červený lak s modrým lakom. Potom pomocou špajdle alebo špáradla si trochu pohráme s tvarom. Snažíme sa teda o to, aby sa farbičky do seba krásne preplietli. Potom vložíme hrnček napríklad do polovice do tejto vody s lakmi a vytiahneme. Na hrnčeka sa nám vytvorila krásna batikované (lakovaná) mozaika. Potom necháme pol hodiny schnúť a môžeme hrnček darovať.