Pestujte zeleninu aj v malom byte! Vieme ako!

Ak bývate v byte, väčšinou na jar ľutujete toho, že si nemôžete zasadiť svoje vlastné ovocie alebo svoju vlastnú zeleninu. Mnohí ľudia skúša také pestovanie zeleniny na balkóne, ale v mnohých prípadoch sa potom bohužiaľ stane to, že sa to vzdá, pretože balkón nie je pre zeleninu podľa nich to pravé. Rozhodne to ale nevzdávajte, pretože takú krásnu zeleninu si môžete vypestovať aj v malom byte na okennom parapete! Bude vám k tomu stačiť len téglik alebo nejaká úzka pohára!

Pri príprave si pripravte buď kelímok, alebo úzky pohár. Do nej si vložíte dno papierového téglika, do ktorého ste si pomocou špáradla alebo špajdle urobili dierky, ktoré slúžia pre dýchanie samotnej rastliny. Potom si do pripravenej nádoby nasypte hlinu. Pamätajte na to, že hlina musí byť vlhká, a tak ju zavlažte. Nutne ale dbajte aj na to, aby ste hlinu zavlažil aj vo chvíli, keď zasadíte semienko zeleniny. Nemyslí sa tým ale liatie vody, stačí mierne postriekať pomocou kropítko.

Aké druhy zeleniny môžem v byte pestovať?

Existuje mnoho druhov zeleniny, ktoré doma môžete pestovať. Je ich naozaj veľa a stačí si len vybrať. Pozitívne je to, že sa nemusíte obzerať na to, či máte alebo nemáte semienka kúpená z kvetinárstva, pretože si ľahko vystačíte s klasickou kúpenú zeleninou, akú nájdete v obchode.

Ak chcete pestovať paradajky, stačí, keď si ho rozrežete napoly a potom znova napoly – teda budete mať také koliesko z prostriedku paradajky. To potom len vložíte do pripravenej dózy s hlinou a následne priklopíte ďalšie hlinou. Ako ďalšie sa dá pestovať doma v dome na okne i avokádo. U neho je jediná výnimka, že nemusíte použiť pripravenú dózu s hlinou. Stačí vám totiž len hrnček s vodou. Z avokáda vyberte kôstku a do nej napichajte po obvode špáradlá, ktoré budú držať kôstku z polovice potopenú vo vode, z polovice však bude vonku. Ponorte ju teda do pohára s vodou a čakajte. Nezabudnite prilievať vodu.