Toto sú tie najdrahšie svadobné šaty sveta!

Na svoj svadobný deň sa teší úplne každá žena. Už odmala si dievčatá plánujú to, kde svadba bude, ako bude vyzerať, kto bude ženíchom a čo sa bude na svadbe jesť. Samozrejme počas rokov sa plány trochu zmení, ale nakoniec je svadba rovnako tým najkrajším dňom v živote. K takémuto najkrajšiemu dňu patrí aj tie najkrajšie svadobné šaty, ktoré z každej dievčatka vykúzli nádhernú ženu, ktorá všetkým doslova vytrhne dych z tela. Lenže vybrať si také najkrajšie šaty nie je len tak. Nie je to jednoduché, ale nie je to ani práve lacné. Ak by ste si vybrali tie najdrahšie svadobné šaty na svete, možno by vás svadobný deň dostal na mizinu. 

Na svete existuje mnoho kúskov, ktoré sa radia k tým skutočne luxusným, a teda aj najdrahším. Samozrejme sa nájdu aj svadobné šaty, ktoré sa cenou úplne vzďaľujú od ostatných. Poďme sa s nimi zoznámiť! 

Koľko stojí najdrahšie svadobné šaty na svete? 

Najdrahšie svadobné róbou sveta sú krásne šaty, ktoré stoja dvanásť miliónov dolárov. 

Prečo sú tak drahé? 

Ide o dielo z dielne módnej návrhárky Renée Straussovej, ktoré sa volajú „Diamond“. Názov je odvodený od kameňa, ktorého nájdete na šatách najviac, teda od diamantov. Renée Straussová je majiteľkou jedného veľmi úspešného svadobného salónu, ktorý nájdeme v Beverly Hills. Šaty boli vytvorené vďaka spolupráci s predajcom vzácnych šperkov – s Martinom Katz. 

Cena týchto šiat je tak vysoká, pretože sú tieto svadobné šaty posadené 150 karátmi diamantov, ktorých hodnota je skutočne 12 miliónov dolárov. 

Ak by ste však nestáli o tie najdrahšie šaty, ale o druhé najdrahšie šaty, tak by ste zamierili do dielne japonského svadobného návrhára Yumiho Katsura, ktorý pred niekoľkými rokmi ukázal svetu šaty z hodvábu, ktoré zdobia satén posiata zelenými a bielymi diamantmi, bielym zlatom a tisíckou perlami . Hodnota je o niečo nižšia – stojí 8,5 milióna dolárov.