Topánky návrhára Manola Blahnika byli v Prahe

Topánky sú niečo, čo ženy absolútne milujú. Ak patríte k tým ženám, ktoré na topánky nedajú dopustiť, potom ste určite navštívila unikátnu výstavu, ktorá vypukla pred rokmi v múzeu na Kampe v Prahe. Práve tu totiž bola unikátna možnosť vidieť jedinečné topánky, ktoré sa stali módnou ikonou a ktoré obúvajú celebrity z celého sveta. Ide o výstavu toho najlepšieho obuvníckeho návrhára – Manola Blahnika.

Kto je Manolo Blahnik?

Ak ste obuvníckym svetom úplne Nepobozkaná, potom je treba vám predstaviť návrhára Manola Blahnika, ktorý so svojimi topánkami zapísal do histórie. Je označovaný ako kúzelník medzi obuvníkov. Jeho najlepšie kúsky, doslova majstrovské kúsky, sme mohli vidieť napríklad v seriáli Sex v Meste alebo napríklad vo filme Marie Antoinetta.

Pochádza z Kanárskych ostrovov, kde trávil celé svoje detstvo. Aktuálne ale žije v Británii, ale stále ho to ťahá do Česka, pretože má, napodiv, českej korene. Jeho otec bol totiž český občanom, ktorý sa živil ako lekárnik práve na Kampe, kde sa vystavujú jeho obuvnícke zázraky.

Aké sú jeho topánky?

Jeho topánky nie sú rozhodne všedné. Jedná sa o skvelé kúsky, v ktorých vládne hlavne abstrakcie. Na prvý pohľad ide však vidieť, s akou starostlivosťou a precíznosťou sú topánky vytvárané, pretože všetko do seba fantasticky zapadá. Doslova sa jedná o umelecké dielo, ktoré si môžeme obuť.

Manolo Blahnik vniesol na módne mólo topánky, ktoré by mala nosiť každá moderná žena. Je zástancom toho, že profesionálne schopná a hlavne krásna žena sa pozná aj podľa toho, čo má obuté – jeho topánky sú synonymom pre profesionalitu a krásu, preto sú pre ženy najvhodnejšie. Jeho topánky sú obľúbené aj preto, že idú naprieč kultúrami.