Topánky na podpätkoch. Ako na nich vydržať celý deň?

Topánky na podpätkoch sú dôležitou súčasťou výbavy každej ženy. Ak ale nie ste zvyknutá nosiť túto obuv každý deň, môže pre vás byť utrpením hoci len niekoľko hodín, ktoré v nich musíte stráviť. Našťastie existuje niekoľko trikov, ktoré vám môžu pomôcť cítiť sa pohodlne aj v topánkach na podpätkoch. Ak patríte medzi začiatočníkov, potom sa oplatí nosiť topánky, ktoré nemajú príliš vysoké a tenké podpätky. Zvykať si môžete postupne. Čím je podpätok širšia, tým je obuv pohodlnejšie.

Poloha podpätku

Niektoré topánky vám sedí lepšie ako iné. Čím je to dané? Polohou podpätku! Správne tvarované topánky by mali mať opätok uprostred päty. Je to dôležité nielen pre pohodlnú chôdzu, ale aj pre vašu bezpečnosť. Čím viac na konci topánky podpätok bude, tým väčšia je šanca, že sa zlomí. Pre začiatok môžete voliť lodičky s pásikom v oblasti členkov. Pokiaľ si topánky na podpätku zamilujete, môžete potom zakúpiť aj klasické lodičky.

Na kvalite záleží

Ideálna je obuv z prírodnej kože, ktoré sa lepšie prispôsobuje tvaru chodidla a je navyše priedušnejšie. Vďaka tomu sa vaše nohy nebudú toľko potiť a budú v topánke lepšie držať. Tiež riziko pľuzgierov a odrenín je nižšia. Navyše kvalitné topánky lepšie vyzerajú. Zamerajte sa na stabilný podpätok a pružnú podrážku. Švy by mali byť mäkké a ploché, aby vás zbytočne netlačili.

Silikónové vložky

Silikónové vložky, ktoré môžete kúpiť v drogériách alebo v obchodoch s obuvou, môžu pomôcť proti kĺzaniu aj proti vzniku pľuzgierov. Zvyšujú vašu stabilitu v topánkach a tým i vašu chôdzu. Sú k dispozícii v mnohých farbách.

Dezodorant na nohy

Aby nohy v topánkach nešmýkali, môžete do nich použiť špeciálne dezodoranty. Vďaka nim sa nohy menej potia, čím sa chránite tiež pred bolestivými pľuzgiermi.

Tréning robí majstra

Pľuzgiere môžu vznikať v dôsledku nesprávnej techniky chôdze. Robte malé kroky, našľapujte najprv pätou. Stiahnite lopatky k sebe a narovnajte sa. Uvoľnite sa a vyvarujte sa ohýbanie kolien dozadu a nadmernému ohýbanie.