Sprievodca svetom orechov. Zdraviu prospešnou ingredienciu si zamilujete

Svoj zdravý jedálniček môžete spestriť hocičím. Môžu to byť rôzne druhy zeleniny alebo napríklad oriešky, ktoré možno „chrúmať“ miesto chips u televízneho programu. Aj keď v sebe obsahujú tuky, sú to zdravé tuky, ktoré ľudské telo potrebuje a z ktorých môže čerpať energiu. Ak sa rozhodnete na ne staviť, máme pre vás takého sprievodcu, ktorý vás s jednotlivými druhmi zoznámi.

Úvodom však stojí za zmienku jeden fakt – veľké množstvo orechov škodí. Je dôležité to s touto surovinou nepreháňať, v opačnom prípade sú skôr zdraviu škodlivé ako prospešné. Ak nebudete dbať na pravidlo ,, všetko s mierou „, môže dôjsť k zhoršeniu tráviaceho systému. Vo veľkom sa totiž orechy zle stravujú.

Mandle plné antioxidantov majú regeneračné účinky

Medzi najobľúbenejšie druhy orechov patrí bezpochyby mandle. Pochádza až z ďalekej západnej Ázie a je zaujímavé, že si ich možno vypestovať aj u nás. Podmienky sú tu úplne báječné, preto by bola škoda, keby ste sa o to nepokúsili. Predsa len hovoríme o orieškoch, ktoré sú doslova nadupané vitamíny. Ukrývajú v sebe ako vlákninu, tak fosfor aj antioxidanty bojujúce so zdraviu škodlivými radikály v tele.

Vedľa toho všetkého majú mandle regeneračné účinky.

Vlasák sú afrodiziakom

U nás sa však najčastejšie stretneme s Vlasák čiže vlašskými orechmi. Ich hlavným benefitom je, že obsahujú všetky vitamíny skupiny B, okrem toho tiež draslík a horčík, ktorý bojuje s vysokým krvným tlakom.

Za zmienku tiež stojí jedna zaujímavosť, a síce vlašské orechy sú skvelým afrodiziakom. Najmä páni by si ich teda mali zaradiť do jedálnička.

Lieskové oriešky dopĺňajú energiu

Spomínate si rozprávku O Popoluške? Lieskové oriešky tu hrali hlavnú úlohu. Hovorí sa o nich, že sú symbolom múdrosti. Je to však nepodložený fakt, respektíve domnienka, ktoré verili dávnej generácie. Čo je však podložené, tak to, že dopĺňajú energiu oslabenému organizmu.