Keď kozmetika, tak s aloe vera, radia odborníci. Prečo?

Každá žena má na svojom toaletnom stolíku niekoľko druhov kozmetiky. Krémy, mastičky, odličovacie prípravky, séra proti starnutiu, micelárny vody. Je tam toho veľa. Keď sa však na rad všemožných produktov pozrie odborník, väčšinou nie je nadšený. Chýba totiž tovar s obsahom aloe vera. Prečo je podľa dermatológov práve táto ingrediencie tak nevyhnutná a nepostrádateľná?

Aloe vera nemusíme dlho predstavovať. Bylinka či rastlina, ktorú nejeden pestuje vo svojom kvetináči. Je to prvá pomoc pri popáleninách, ale aj pri akné. Tým sa napokon dostávame k prvému dôvodu, prečo kozmetika s obsahom aloe vera patrí na toaletný stolík.

Hydratuje aj spomaľuje starnutie

Každá žena vie, že ak chce predchádzať starnutiu alebo aspoň minimalizovať prvé prejavy neodvrátiteľné fázy života, musí svoju pleť dokonale hydratovať. A to samozrejme nielen zvonku, ale aj zvnútra. S vonkajšie starostlivosťou o pokožku môžu pomôcť produkty, ktoré majú v popise práce ju hydratovať. Aby ste si však boli istí oným účinkom, je potrebná aloe vera.

Táto rastlina totiž pleti dodá potrebnú dávku vody, navyše stimuluje produkciu kolagénových a elastínových vlákien. A tým pádom efektívne bojuje proti starnutiu.

Zahojí pokožku

Ako už bolo spomenuté, aloe vera vo väčšine domácnostiach sídli z jedného prostého dôvodu, a síce preto, že vie hojiť popáleniny. Len málokto však vie, že aloe má všeobecne hojivý efekt. Pokiaľ ju budete aplikovať na pokožku, veľmi rýchlo sa zbavíte drobných rán či odrenín.

Ak vás z leta trávia poranenia pokožky spôsobené slniečkom, opäť na pomoc vytaste zázračnú rastlinu, respektíve kozmetiku ju obsahujúci.

Pre jemnú pokožku

Skvelé je tiež zistenie, že aloe vera, respektíve kozmetika ju obsahujúce, zjemňuje pokožku. Pokiaľ vás trápia stvrdnutej kožné bunky na rukách alebo chodidlách, toto je pomyselný spasiteľ.