Potraviny pre ploché bruško, aneb keď jedlo pomáha

Chcete schudnúť a myslíte si, že musíte kopnúť do vrtule v posilňovni? Nutričné ​​špecialisti aj odborníci na chudnutie sa zhodujú v jednom, a síce štíhla figúra je predovšetkým o strave. Správna strava rovná sa osemdesiat percent úspechu, tak na to pamätajte. Do svojho jedálnička v ideálnom prípade zakomponujte také potraviny, ktoré k plochému brušku vedú. O čo konkrétne ide?

Kefír proti nafouklému brušku

Ak nie je vaša strava zrovna najlepšie, môže sa svetu ukázať nafúknuté bruško. A keďže vám rapídnym spôsobom znižuje sebavedomie, ponúka sa otázka, ako ho zase rýchlo zahnať. Odpoveďou je kefír, ktorý je prvý potravinou na našom zozname.

Hovoríme o dobrote, ktorú si ľudia doprajú predovšetkým k raňajkám. Nachádza sa v ňom hromada probiotík čiže čreva po jeho konzumácii absolútne jasajú. Pokiaľ ho zaradíte do svojho jedálnička, vyvarujete sa celé množstvu problémov spojených s črevami.

Ananás pre udržanie štíhlej línie

Onedlho nastane doba, keď každý budeme mať na svojom stole ananás. Aj keď hovoríme o veľmi sladké potravine, v skutočnosti neobsahuje príliš veľa kalórií a je tak skvelým doplnením zdravého, fitness jedálnička. Navyše dokonale uspokojí naše chuťové poháriky, ktoré majú sem tam poriadnu chuť na sladké.

Pokiaľ toto exotické ovocie zakomponujete do svojho jedálnička, môžete si byť istí tým, že sa vám podarí udržať si skvelú štíhlu líniu. Obsahuje totiž látky napomáhajúce rozkladať bielkoviny, čím sa znižuje riziko nafúknutia bruška.

Zázvor nielen do čaju

Rovnako tak prichádza obdobie, kedy zázvor budeme mať po ruke tiež prakticky kedykoľvek. Vie si totiž poradiť s nejedným prechladnutím či podobným zdravotným problémom. Okrem toho ale pomáha udržať si štíhle bruško. V jeho popise práce je uvoľňovať črevné svaly a znižovať tým kŕče. Predchádza hnačky a ponúka rýchlu úľavu od problémov, ktoré môže spôsobiť ťažké jedlo.