Arganový olej v produktoch a jeho účinky

Arganový olej vašu pokožku revitalizuje a zvláčni a má antioxidačné účinky. Rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva mastný filter. Ale dosť chvály! Poďme sa naň pozrieť bližšie.

Pôvod arganového oleja

Argánie tŕnistá je malý strom rastúci predovšetkým v juhozápadnej časti Maroka a na území Grécka. Patrí k ohrozeným druhom, preto sú marockej arganový lesy na zozname UNESCO. Zo stromov sú ručne zbierané plody v podobe orieškov, z ktorých sa ďalej lisuje olej a to jedlý či kozmetický. Jedlý olej sa lisuje z jemne pražených orieškov a má hnedú farbu. Kozmetický olej sa lisuje za studena z nepražených plodov alebo sa priemyselne rozpúšťa. Má zlatistú farbu a na rozdiel od jedlého nevonia po orieškoch.

Kúzlo arganového oleja

Arganový olej má silné revitalizačné účinky, funguje ako prírodný antioxidant a pokožku zvláčňuje. Pri dlhodobom používaní obnovuje vitalitu pokožky, vyživuje vlasy aj nechty a pomáha vyhladiť vrásky. Je účinný na pokožku trpiacu ekzémom a akné.

Je vhodný pre všetky typy pleti, ale predovšetkým pre tú suchú, citlivú a poškodenú alebo naopak tú, ktorá sa ľahko mastia. Po 14 dňoch znižuje pri pravidelnom používaní tvorbu mazu až o 70%. Má hĺbkové hydratačné účinky, rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva mastný filter. Svoju obľubu si v ňom nájdu aj ženy so zrelou pleťou.

Arganový olej je vhodný aj pre pokožku malých detí, ktorú upokojí a hydratuje.

Vysoký obsah vitamínu E má blahodárne antioxidačné účinky. Pokožku chráni pred poškodením voľnými kyslíkovými radikálmi, spôsobujúcimi jej starnutie.

Arganový pohladenie

Obľúbená sú mydlá s arganovým olejom, ktorému sa prezýva elixír mladosti. Vhodné sú pre každodenné použitie. Hodí sa pre suchú a atopickú pleť.

Okrem arganového oleja môžu obsahovať napríklad biely íl, ktorý dokáže z pleti odstrániť toxíny a má výrazné regeneračné a upokojujúce účinky. Pleť zbavuje nečistôt a kožného mazu. Včelí vosk dodá pokožke vitamín B, hydratuje ju a podporí regeneráciu suchej a popraskanej kože.

Hodvábny argan

Arganový olej nájdete tiež napríklad v mydlových šampónoch, ktoré si získali v poslednej dobe značnú obľubu. V kombinácii s prírodným hodvábom Tussah a vybranými esenciami je ideálny pre výživu, hydratáciu, zdravie a lesk vašich vlasov. Tussah omladzuje vlasy, dodáva im vitalitu a vyhladzuje vlasy od korienkov až ku končekom a chráni ich pred výkyvmi počasia.

Olivový olej dodáva šampónu antioxidačné účinky a ricínový olej zasa regeneračné a hojivé zložky.