Slnečné okuliare vyberajte podľa tvaru vašej tváre

Slnečné okuliare sú módnym doplnkom, ktorý dotvára každý jeden outfit. Je ale pravdou, že hovoríme stále o ochrane nášho zraku, ktorý počas leta čelí náporu slnečného nebezpečného žiarenia. Pri výbere sa tak predovšetkým pozerajte na UV ochranu, ale ani dizajn okuliarov nezabudnite. Predsa len vám musí pristane, inak by ste ich nenosili. Rozhodujúci je pri výbere tvar tváre.

Rovnako ako pri výbere džínsov je rozhodujúce postava, u slnečných okuliarov zase rozhoduje práve tvár. Dnes rozlišujeme rovno štyri typy tváre, a to guľatý, hranatý, oválny a tvár srdcového tvaru. Ktorému pristane čo?

Hranatá tvár si zaslúži okrúhle okuliare

Ste majiteľkou hranatého tváre? Potom je potrebné ostré rysy niečím rozbiť. A najlepšie urobíte, ak siahnete po úplnom opaku čiže po okrúhlych modeloch. Vhodné sú aj bezrámové kúsky alebo verzie s asymetrickým tvarovaním.

Okrúhly rozbíjame hranatými tvarmi

Pri okrúhlom tváre je to zase úplne naopak. Okrúhla tvár nie je dobré podporovať v jeho guľatosti rovnako tvarovanými okuliarmi, naopak stavte na hranaté modely, ktoré onú guľatosť príjemne rozbíja. Vašou úlohou je proporcie vkusne rozbiť, nie tvár len nafúknuť.

Oválna tvár je univerzálny

Že ste majiteľkou skôr oválneho tváre? Potom ste vyhrala v pomyselnej lotérii. Práve oválnu tvár je úplne univerzálny a sedí mu prakticky všetky kúsky, na ktoré v obchodoch narazíte. Nemusíte sa riadiť žiadnymi obmedzeniami, v ničom nebudete vyzerať zle. S pokojným svedomím tak upustite uzdu svojej fantázii.

Srdcovitý tvar a guľaté tvary

Na záver spomenieme trochu netradičný tvar tváre, ktorým je srdce. Hodí sa k nemu predovšetkým okrúhle okuliare, respektíve okuliare, ktoré majú guľatá skla. Naopak vhodné nie sú atypické modely.