Tipy pre úspešné schudnutie

Nepodarilo sa vám schudnúť do slávnostného otvárania vášho najbližšieho kúpalisko? To neznamená, že sa tam tento rok nepozriete. Veď schudnúť môžete aj teraz, nikde nie je písané, že ak neschudnete do začiatku leta, máte to s chudnutím vzdávať. Ak chcete schudnúť, mali by ste sa do toho poriadne oprieť. A aby vám to išlo ako po masle, máme pre vás niekoľko tipov pre úspešné chudnutie.

Ak by ste si po radu zamierili k odborníkom, pravdepodobne by ste sa dozvedeli jediné – chudnutie začína v hlave. Chudnutie je naozaj dlhotrvajúci proces, ktorý si musíte nastaviť hlavne vo svojej hlave, pretože inak sa vám nebude dariť. A až si chudnutie nastavíte teda do svojej hlavy, prezradíme vám ďalšie tipy, ako úspešne schudnúť.

Bez pitného režimu to nepôjde

Základom úspešného chudnutia je jednoznačne voda. Voda, voda a zasa len voda. Vyhnite sa radšej alkoholu, sladeným nápojom alebo bublinkovým limonádam a siahnite po vode, ktorá vaše telo len podporí v chudnutí, navyše z tela vyženie telu škodlivé látky. Pokiaľ chcete vodu niečím oživiť, môžete nakrájanými uhorkami alebo citrónom.

Vyhnite sa sladkostiam

Sladkosti sú bohužiaľ nepriatelia chudnutie. V ideálnom prípade by ste sa im mali stranic čo najviac, mali by ste ich z jedálnička úplne vyhodiť, ale ak ste ich mali na jedálničku denne, ich anulovanie bude veľmi ťažké, a tak ich konzumácii aspon minimalizujte. Prípadne si doprajte len také sladkosti, ktoré sa pýši nízkym obsahom kalórií.

Jedzte menšie porcie

Počas chudnutia by ste sa rozhodne nemali prejedať, radšej konzumujte menšie porcie a častejšie počas dňa. Podľa odborníkov by ste pokojne mohli zjesť až šesť porcií počas dňa, teda ak budú menšie. Prejedanie a na druhú stranu veľký hlad – to sú najväčšie nepriatelia chudnutie.

Navýšte porcie zeleniny

Ak chcete schudnúť, potom navýšte porcie zeleniny. Odporúčame navýšiť porcie hlavne také zeleniny, ktorá je chudobnejšia na kalórie, ale za to bohatá na vlákninu a vitamíny alebo telu prospešné minerály.

Vyhnite sa stresu

Stresy môžu spôsobiť hladovanie aj prejedanie, ale hlavne pôsobí na psychiku, zlý spánok a celkovo to ide v rozpore s chudnutím. Na niekoho môže pôsobiť stres v práci, ktorý prerastie vo workoholizmus alebo syndróm vyhorenia a inokedy to môžu byť rodinné problémy.