Tipy, ako vytvoriť štýlové doplnky do domácnosti

Každá domácnosť by mala byť zariadené tak, aby sme sa v nej cítili naozaj dobre. Je teda nutné dbať na to, aby sme ju mali vytvorenú moderne a mali z nej dobrý pocit. Lenže iba modernosť nám nezaručí to, že bude domácnosť útulná a bude tu príjemná atmosféra. Chce to kúpiť príjemné doplnky do domácnosti, ktoré vytvoria naozaj tú pravú atmosféru. Kúpte si preto najrôznejšie fotorámčeky a kvety, ktoré sa aspoň trochu postarajú o akúsi útulnosť vašej domácnosti.

Ak sa však rozhodnete pre to, že radšej budete žiť v neútulné domácnosti, pretože sú doplnky už mimo váš finančný rozpočet, potom si nejaké také doplnky vyrobte. Nič nie je totiž ľahšieho a lacnejšieho, než si také svoje doplnky vyrobiť! Ako na to?

Vyrobte si vkusnú sviečku zo zaváracie poháre!

Zaváracích pohárov máme doma iste habadej, preto by sme si mohli nájsť také zaváracie poháre, ktoré vyzerajú napohľad veľmi pekne – nemusí byť s viečkom. Stačí, keď budú vyzerať ako vkusný doplnok, ktorému niečo chýba. Môžu mať uší i nevie – záleží na vás. Potom si pripravte taviace pištoľ, s ktorej pomocou prichytíte knôt sviečky na úplné dno zaváracie poháre.

Použite potom bežné lepidlo, čo máte doma, alebo priehľadný lak na nechty, ktorým potrite vnútro pohára. Na túto lepkavú plochu si totiž môžete (ale nemusíte) prichytiť nejaké vkusné ozdoby – napríklad hviezdičky, kvetinky a iné aplikácie, ktoré nájdete v mnohých papiernictvách dnes už za bagateľ. Potom vlejte horúci vosk do tejto nádoby a pomocou špajdľou držte knôt uprostred, aby vám počas schnutia nespadol do vosku. To by potom bolo po sviečke! Nakoniec ju môžete ozdobiť nejakým lykom či niečím iným, čo obtočíte okolo pohára. Taká sviečka vás teda vyjde zhruba na päťdesiat korún. A vďaka tomu, že knôty a ozdobné aplikácie sa kupujú vo väčšom množstve, vás tak ďalšie tri sviečky vyjdú na nulu!

Vyrobte si dávkovač na mydlo zo zaváracie poháre!

Ako ďalší taký doplnok do domácnosti, konkrétne do kúpeľne, je tiež dávkovač na mydlo. Jedná sa o vkusný doplnok, ktorý vás rozhodne dostane! Musíte si však pripraviť nejakú pohár s dobrým vekom, do ktorého urobíte dieru a do nej vložíte dávkovač (teda trubičku). Zospodu prilepíte pomocou tavnej pištole a nalejete mydlo. Je to lacné, je to hravé a je to kreatívny! Potom si môžete ozdobiť tento dávkovač podľa ľubovôle!