Tipy, ako predchádzať bolesti chrbta, ktorá vie poriadne znepríjemniť deň

Bolesti chrbta pozná v súčasnosti prakticky každý. Ide o problém, ktorý vie poriadne znepríjemniť deň. Len málokto si však uvedomuje, že tomuto nie práve príjemnému problému možno predchádzať. Ak budete dodržiavať niekoľko zásad, razom sa vyhnete bolesti chrbta a bolesť chrbta už nebude to, čo vás bude trápiť. Tým si môžete byť istí.

Správne upratujte

Drvivá väčšina žien sa hrbí predovšetkým pri upratovaní, respektíve neupratujú v takom postoji, v akom by sa malo, aby sa predišlo bolestiam chrbta. Či už sa umývajú okná alebo stoličky či podlaha, vždy by sa malo myslieť na rovný chrbát, ktoré sú kľúčom k chrbtu bez bolestí. Odborníci navyše odporúčajú si jednu nohu dať mierne dozadu alebo dopredu, prípadne je hodné jednu nohu mať na podložke. Tým pádom si aj pri upratovaní môžete odovzdávať váhu z nohy na nohu a môžete tým pádom šetriť chrbát a uľaviť im pri zbytočnom zaťažovaní.

Pozor na prechladnutie

Dôvodom bolestí chrbta je tiež prechladnutiu, ktoré najčastejšie vzniká napríklad pri práci na záhrade alebo pri sedení na studenej zemi počas chladnej noci. Aby ste sa vyhli bolestiam spodnej časti chrbta, ktoré bývajú naozaj veľmi intenzívne, je dobré obliekať si dostatočne dlhé oblečenie. Prípadne je riešením nátelník, ktorý budete mať neustále zakasanou. Aby ste sa vyhli bolestiam chrbta spôsobeným prác na záhrade, pri práci na záhrade si vždy usedejte napríklad na malú stoličku alebo vedierko.

Hlavne seďte správne

Najväčší problém s bolesťou chrbta majú tí, ktorí majú sedavé zamestnanie. Aj odborníci sa zhodujú v tom, že najintenzívnejšie bolesti pochádza práve zo sedavého zamestnania čiže napríklad z prác za počítačom. Aby ste sa týmto bolestiam vyhli, je dobré si osvojiť hneď niekoľko návykov, vďaka ktorým budete správne sedieť. Práve správne sedenie je kľúčom k úspechu a k bezbolestným chrbtu.

Konkrétne máme na mysli sedenie tak, aby kolená dosahovala pravého uhla a aby celá plocha chrbta bola opretá.