Tapeta v kúpeľni? Interiér je možné pojať všelijako

Keď sa vysloví slovo tapeta, mnoho z nás si predstaví predpotopnú izbičku niekde v malomeste u tety. Skúste tento stereotypný obraz na chvíľu vymeniť za nové poňatie známeho pojmu, a zrazu máte možnosti, o ktorých sa vám ani nesnívalo.

Keď sa zamyslíte nad tým, čo si prajete

Klasické obchodné domy nám ponúkajú poňatie kúpeľne v trochu nudnom háve. Väčšinou tu máme obklady, medzi ktorými je široká škára. Tu budete po zvyšok života neúnavne čistiť, hoci sa vám to nikdy úplne nepodarí. Rovnako sa zrejme dozviete, že garniže a záclona do kúpeľne nepatria. Akoby v priestore mal tráviť svoje chvíľky odpočinku snáď niekto úplne iný, ako ste vy. Skúste sa poriadne zamyslieť nad tým, čo si skutočne prajete. Zrazu zistíte, že aj vaše priania sú splniteľné.

Tapeta? Áno, a pokojne aj za vaňou

Keď si do miestnosti povoláte voľne stojacu vaňu, nie je problém na celú stenu okolo nej použiť veľkoformátovú tlač v podobe vodeodolnej tapety. Zrazu sa tak môžete ocitnúť v džungli, pri mori, alebo napríklad na Bali. Kvetinové motívy, mraky, jednoducho čokoľvek, čo vám dodáva pocit ľahkosti a odpočinku. Nebojte sa predstaviť si, ako by rôzne tapety vyzerali priamo u vás doma. Pokiaľ sa na existujúci povrch nanesú aspoň dve penetrácie, je tapetovanie skutočnou hračkou.

Čo bude treba zmeniť?

Aké farby sú na tapete obsiahnuté? Korešpondujú s nábytkom, ktorý už v kúpeľni máte? Alebo budete svoj sen doťahovať do posledného detailu? Budete meniť aj dekoratívne látky či bytový textil v podobe kúpeľňových predložiek, uterákov a osušiek? V štýlovej kúpeľni sa vám tak podarí navodiť pocit skutočného odpočinku, po ktorom ste tak dlho túžili. Teraz už je na čase, aby ste si dali kúpeľ a vychutnali si pobyt v pokoji a pohode.

Tapeta v kúpeľni je možná, dokonca ich existuje celý rad. Viete si niečo také predstaviť aj u vás? Máte nejakú vysnívanú potlač?