Šaty a zvršky. Ako kombinovať jednotlivé kúsky?

Aj keď niektoré šaty doputovali do hĺbky skríň, niektoré môžeme s pokojným svedomím nosiť aj v zime. Lenže aby sme v nich neumrzli, je dobré vedieť, ako jednotlivé modely skombinovať so zvršky. Nie, naozaj to nie je iba o úpletových šatách, ktoré dokonale pasujú napríklad ku kabátu rovného strihu. Modelov šiat je na scéne oveľa viac a vybrať k nim zvršok, ktorý ich len podčiarkne, môže byť pre niekoho orieškom. Poďme si preto spomenúť konkrétne modely šiat a spojme si k nim vrchnú časť, ktorá k nim dokonale sadne.

Keď midi šaty, tak bunda so strapcami

Midi šaty sú podľa mnohých módnych stylistov niečím, čo patria do každého šatníka. Jedná sa o jeden zo základných kúskov, ktorý môžeme vytiahnuť ako na spoločenské udalosti, tak na priateľské posedenia, ktoré strávime doma pri krbe. Lenže s čím tieto šaty skombinovať?

MIdi šaty sú skvelé preto, že sú úplne jednoduché. Môžete si teda dovoliť trochu experimentovať a spojiť ich s prvkom, ktorý je trochu výraznejší. Čo napríklad také sako so strapcami? Táto kombinácia znie dobre, nemyslíte? A nielen, že znie dobre, ale aj to spolu pekne hrá.

Keď mini šaty, tak s dlhým kabátom

Okrem midi variantu sa do popredia po rokoch dostávajú aj mini šaty. Možno ste, ako módny maniaci, určite narazili na mini sukne, ktoré sa veľkej popularite tešili zhruba v deväťdesiatych rokoch. Chvíľku boli v ústraní, teraz opäť vystrkujú rožky. A podobne je to aj s mini šatami, ktoré môžete nosiť ideálne s dlhším kabátom, oversize strihu a opaskom v páse.

Všeobecne platí, že šaty v dĺžke nad kolená si pekne rozumejú prakticky s akýmkoľvek zvrškom. Keďže ale tento rok v zime hrajú prím oversize modely, siahnite preto po kabáte voľnejšieho strihu a dlhších rozmerov, s ktorým pôjdu naozaj pekne dokopy.

Keď maxi šaty, tak s kožúškom

Trochu nevšedné, ale podľa módnych stylistov dobre hrajúcou kombináciou je spojenie maxi šiat a kožúšku. Človek si môže povedať, že žena v tomto spojení bude pôsobiť trochu objemnejšie a priestranne, ale popravde kožúšok maxi šaty trochu skrotí. Navyše (rovnako ako v uplynulých rokoch) tento rok úplne ovládnu zimné obdobie.